Değişiklik yapmadan önce ona sorun 12/15

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim.

Merhaba,
Salon ve yemek odası takımına uygun halı, perde ve orta sehpa seçmekte zorlanıyorum. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler, Rukayye Tekdemir.

Merhaba,
Retro stildeki takımınız düz salonda derli toplu ve şık duruyor. Halı ve perde için koltuk ve yastık renklerinde yola çıkın. Oturma kısmında yuvarlak, masa kısmında dikdörtgen ve desenli, çizgili bir kilim dekorasyonu canlandırır. Geometrik formlu, hatta birkaç farklı formun bir arada olduğu bir sehpa seti olabilir. Ayrıca yuvarlak yüksek bir sehpa ve bir zigon setiyle destekleyin. Teklinin durduğu köşeye aynı stilde küçük bir vitrin ya da duvara raflar kullanarak hareketlendirin.  Mekanda tek bir pencere olduğundan koltuğun daha açık bir tonunda perde kullanın. Salonda vintage, eskiciden alınmış  aksesuarlar, tripod lambader ve yemek kısmında sarkıtla tamamlayın.

Merhaba,
Aydınlık salonuma mobilya alırken hata yaparak avangarde kumaşlı modern koltuk takımları seçtim. Zemin de açık renk. Avize ahşap mı, cam mı olmalı? Halı, perde ve boya rengi konusunda da yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler, Merve Çağlar.

Merhaba,
Koltuklar düz hatlı olduğu için klasik desenler aykırı durmamış. Pastel renkler solgun görünüyor. Çizgililer mekanı dinamik gösterir. Araya farklı formda düz renkli yastıklar ekleyin ve dekoratif puflar, cam ve ahşap detaylı sehpalar, abajurlarla hareketlendirin. Ahşap detaylı cam avize düşünülebilir. Halıda kanepe renklerinden ilham alın. Önce detaylarla mekanı tamamlayın. Daha sonra duvarlara karar verin. Belki de değişim gerekmeyecektir.

Merhaba,
Uzun bir koridorum var. Dolap kullanmak doğru olur mu ve nasıl dekore etmeliyim, yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler, Büşra Yalçın.

Merhaba,
Uzun ve dar koridorlar evin sıkıntılı alanları. En doğrusu alanı daraltmadan süslemek. Duvarda buradaki gibi sarkan çiçek yerine tablo tercih edin. Aynalar ve yansımalı yüzeyler de alanı geniş gösterir. Koridorun dip duvarlarından birine asacağınız boy aynası da derinlik kazandırır. Sandalye ve dolap yerine ince duvar rafları kullanılabilir. Zeminde mümkünse desenden kaçının. Sarkıt avize yerineyse plafoniyer tercih edin. Eğer çok uzunsa iki adet plafoniyer de kullanabilirsiniz.