Değişiklik yapmadan önce ona sorun 12/14

Merhaba,
Salon odaklı bir yaşam alışkanlığımız var. Eşim oturma odası mantığını sevmiyor ama küçük bir kızımız var ve yataklı konuk odasını oturma odası olarak düzenlemek istiyorum. Sizce evde oturma odası olmalı mı? Teşekkürler, Gönül Özaydın.
Merhaba,
Oturma odası geçmişte tüm ailenin bir arada yaşadığı büyük bir konak ya da çok katlı evlerde olan bir yaşam alanı. O dönemlerde misafir odası özel konuklar ve davetler için düzenlenen bir alandı. Modern şehirde yaşam alışkanlıkları da değiştiğinde bu fikir ters geliyor. Eskinin oturma odasını televizyon ve oyun odaları aldı. Evde ekstra odanız televizyon, oyun ve dinlenme alanı olarak düzenlenebilir. Küçük ölçekli, pratik ve iki işlevli ürünler kullanarak fonksiyonel bir mekan yaratın.

Merhaba,
Koridorda duran ve girişte direkt olarak göze çarpan lavabom beni rahatsız ediyor. Nasıl gizleyebilirim? Teşekkürler, Gönül Koç.

Merhaba,
Bu konuda size iki seçenek önerebiliriz:
1. Lavabonuzu mekana uygun ölçüde dolaba entegre bir seçenekle değiştirebilirsiniz. Markaların yeni koleksiyonlarında çok şık, estetik dolaplı ve alan kısıtlamayan çözümler bulunuyor.
2. Bu bölümü akordeon bir kapıyla ya da mobil bir paravanla gizleyebilirsiniz. Bu da oldukça dekoratif bir çözüm. Sadece desen ve renk uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor.

Merhaba,
Salonumda yaz aylarında halı kullanmadım. Şimdi uygun bir model almayı düşünüyoruz. Sizce nasıl bir halı tercih etmeliyiz? Teşekkürler, Güler Kocabıyık.

Merhaba,
Salonda iki ana renginiz var. Zemin açık, mobilyalar koyu ahşap. Bu güzel kontrastlar yaratmış. Zeminde de bunu  destekleyen bir halı seçin. Çok popüler olan patchwork halılar uygun. Ancak gri veya mavi mekanı boğar. Ahşap tonlarını baz alın ve bej, ekru ile kombinleyin. Fuşya pembelere de yönelebilirsiniz.