Değişiklik yapmadan önce ona sorun-12/12

Merhaba,
Salonum çok göz yorucu, dağınıkmış gibi duruyor. Bu salonda nelerin değişmesi gerekir? Duvarı beyaz yapmayı planlıyorum, aksesuarlar, perde gibi detaylar için öneriniz ne olabilir? Sandalye minderlerini beyaz yaparsam berjerlerle çok karışık durur mu? Yardımlarınız için teşekkürler, Gamze Atmaca.

Gamze Hanım Merhaba,
Salon için ilk önerim duvar renginde değişiklik. Soft ve pastel renkler önerebilirim. Ayrıca perdeleri de değiştirebilirsiniz. Pastel yeşil desenler, kırık beyaz tonlar olabilir. Halı için düz ve kısa tüylü bir halı mobilyalar da ise sadece renk değişimi yeterli gelebilir. Sandalye minderleri için önerim beyaz.


Merhabalar,
Evin üst katına yazlık bir hava vermek istiyorum ama boyasının değiştirmek istemiyorum. Bu bölümde duvarlarım beyaz. Koridorda bu renk değişimini uygulayıp, denizi çağrıştıran aksesuarlarla mesela deniz kabukları, çakıl taşlarıyla süslemek istiyorum. Bu konuda neler yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim, İlkem Öncüler.

İlkem Hanım Merhaba,
Koridor duvarının bir bölümüne deniz kabukları ve yıldızlarla dalga hareketi verebilirsiniz. Bunun için deniz kabuklarının iç yüzeylerini ahşap macunu ile doldurup düz bir yüzey yaratın. Daha sonra duvara dalga hareketini kurşun kalem ile silik olarak çizin ve uygun bir yapıştırıcıyla (404 uhu veya silikon olabilir) kabukları ve yıldızları tek tek sabitleyerek dekoratif çalışmanızı tamamlayabilirsiniz.~


Merhabalar,
30 metrekarelik dikdörtgen salonuma girişte karşıya gelen taş kaplama duvarımda televizyon ünitemiz duruyor ancak ben televizyon için salon girişinde sağ duvardaki ölü alanı değerlendirmek istiyorum. Ayrıca zemin seramikleri kahve ve bej tonlarında duvarlar ve döşemeler ne renklerde olmalı? Tavsiyeleriniz için teşekkürler, Melek Gülel

Melek Hanım Merhaba,
Salona kahve tonları hakim olduğuna göre duvarda beyaz kullanmanızı tavsiye ederim. Döşemeler için keten dokumalar, Afrika desenleri, tonları çok moda. Eskitme ahşap veya bambu ağacı mobilyalar olabilir. Zeminde etnik bir halı ve hasır bir abajurla atmosferi tamamlayabilirsiniz. Hatta tavanda bir pervane etkiyi pekiştirir. Ancak fazla mobilya kullanmamaya çalışın.