Değişiklik yapmadan önce ona sorun 11/14

Merhaba,
Mevcut eşyalarımla yeni bir eve taşınıyorum. Pencere önüne yerleştireceğim berjerlerim sarı. Karşısına krem rengi köşe kanepemi koyacağım. Berjerlerin arasına koyacağım yuvarlak üçlü sehpanın rengi konusunda yardımlarınızı bekliyorum, MeltemToksoylu.

Merhaba,
Bu soruya cevap vermek için diğer sehpalar ve yemek masanızla uyumuna dikkat etmek lazım. Tamamlayıcı mobilyaların farklı doku ve formda olması zenginlik ve hareket kazandırır. Ancak birbirinden çok kopuk seçimler karmaşaya yol açar. Bu yüzden ayak ya da tablasının malzeme/rengi veya formu gibi en az bir bileşeni ortak ya da benzer tutmanızı öneriyorum. Bu üründe karar kıldıysanız oturma birimlerinde gri tonlarında örtü ve yastıklarla da renk geçişleri yaratın.

Merhaba,
Evimi yeni boyattım ve mobilyaları da değiştirdim. Ancak bir köşesi kolon çıkıntısı yüzünden atıl kaldı. Bu köşeyi nasıl değerlendirebilirim ve o çıkıntıyı nasıl kamufle edebilirim. Yardımlarınız için teşekkürler, Zuhal Gürses.

Merhaba;
Bu tarz atıl köşeler için dergide sık sık öneride bulunduğumuz gibi açık raflar asarak işlevsel bir kitaplık yapabilirsiniz. Ayrıca çok daha sıra dışı ve dekoratif seçenek düşünüyorsanız yekpare poster pano ile kaplayabilir ya da büyük duvar çıkartmalarıyla süsleyebilirsiniz. Uygun uzunlukta askı borularını sabitleyerek kancalarına dilediğiniz süsü ve objeyi asarak yaratıcı da olabilirsiniz. Ancak bunların hiçbirini tercih etmiyorsanız hacimli bir iç mekan bitkisini yerleştirmek de iyi fikir.

Merhaba,
Tipik bir Bodrum evinde yaşıyorum. Yemek alanına bu büfe ve masayı aldım. Açık gri koltuklarımla aynı mekanda kullanıyorum. Zeminde gri halım var. Şeffaf ve siyah pleksi ya da doğal huş sandalyelerle kombinlemek istiyorum ama uygununu bulamakta zorlanıyorum. Ne önerirsiniz? Teşekkürler, Ayşenur Güçer.

Merhaba,
Masa ve büfe oldukça tok, bunu hafifletmemek için farklılaşabilirsiniz. Siyah uygun bir renk olsa da mutlaka ahşapla kombinleyin. İnce görünümlü ve gözü yormayan sandalyeler kullanmayı düşünüyorsanız ferfoje sandalyeler de Bodrum evinizde şık durur. Masanın iki başına siyah kolçaklı ve farklı bir model, yanlarda ise ahşap ve kolçaksız modeller kullanabilirsiniz.