Değişiklik yapmadan önce ona sorun 11/13

Merhabalar,
Oturma ve yatak odamızı yeniledik. Ancak perde ve halılar için karar veremiyoruz. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Ayrıca odak noktası oluşturmak için ne yapabiliriz? Teşekkürler, Tamer Çekici.

Merhaba,
Salon kanepesi için oldukça iddialı bir seçim yapmışsınız. Lacivert, beyaz ve koyu ceviz cila uyumlu duruyor. Kanepenin yeşil yastıkları renginde tüller olabileceği gibi yine beyaz üzeri lacivert desenli tüller seçebilirsiniz. Fon perdelerinizi kırık beyaz kullanın. Tüllerde çizgi veya geometrik desenler duvarları hareketlendirir. Shaggy gibi tüylü ya da kilim tipinde pamuklu dokuma halılar kullanılabilir. Oturma ve yemek bölümüne aynı ölçüde kullanın. Salonda odak noktası için kanepe iyi bir seçenek. Çünkü iddialı bir renk. Ayrıca bu salonda parlak krom biraz ışıltı verir. Yatak odasında ise perdelerde açık gül kurusu ve pembe tonlarına gidebilirsiniz. Küf yeşili ve bej de şık durur.

Merhabalar,
Yatak odama perde seçiminde zorlandım. Bir duvarda gömme dolap var, diğer tarafsa boş kalıyor. Dolabın tam karşısında yatak duracak. Mobilyalarım beyaz. Renk uyumu ve perde modeli nasıl olmalı? Esra Karab.

Merhaba,
Yatak odasında fazla renk göz yorabilir. Bu sebeple duvar rengini baz alarak şampanya köpüğü fon ve üzerine beyaz tüller asabilirsiniz. Klasik bir stil için sarı, kahve ve bej tonlarında desenli bir fon perde kullanın ve tüller beyaz olsun. Modern stil için geometrik desenlere yönelin, çizgili, şeritli bir fon ve yine beyaz tüller iyi  durur. Pembe ve açık gül kurusu fon perdeler romantizm yaratır. Fon perdede beyaz bu odada çiğ durur.

Merhaba,
Yeni evleniyoruz salonumuz için bir yerleşim yaptık. Mobilyaları buna göre alacağız ama pratik ve konforlu ürünlerle yerleştirmeyi düşünüyoruz, çözüm ve önerilerinizi bekliyoruz. Teşekkürler, Can Konur

Merhaba,
Salon yerleşiminiz doğru ve kullanışlı görünüyor. Size ekstra önerilerim şöyle:
1. Eğer “L” kanepe yerleştirecekseniz uzun ucu 240 cm’lik duvarın bitiminden taşmasın.
2. Daha fazla konfor için uzun duvar önüne ince bir puf yerleştirebilirsiniz. Bu dilediğinizde ekstra bir oturma olacaktır. Ayrıca yan duvar önünü de (390 cm) doldurur.
3. Yemek bölümünde 100 veya 120×45 cm bir konsol işlevsel olabilir. Ayrıca 80×60 cm yüksek bir konsolu 80 cm’lik duvara (yanlamasına) yerleştirebilirsiniz. Her iki durumda da iki koltuğun birini iptal etmeniz gerekiyor. Dilerseniz bunu otuma bölümünde duvar önüne puf yerine yerleştirebilirsiniz.
4. Boş duvarları açık raflar ve tablolar ve çiçeklerle süsleyerek mekanı canlandırın.