Değişiklik yapmadan önce ona sorun 10/15

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim.

Merhaba,
Salonumuza uygun bir halı arıyorum. Ancak hala bulamadım. Zemin renginden dolayı tereddütlerim var, seçim konusunda yardımınızı rica ediyorum. Teşekkürler, Lale Yılmaz.

Merhaba,
Salonda oldukça klasik formlu mobilyalar tercih edilmiş. Ancak renk seçiminiz biraz erkeksi bir hava yaratıyor. Bunu kırmak için çiçek ya da zarif nakış desenli bir halı kullanılabilir. Salonda lacivert ve bej hakimiyetini hafifletmek içinse orta ve yan sehpaları mobilya ayaklarının rengine göre seçerek ışıltılı aksesuarlar kullanın. Ayrıca duvarlardaki boşluk da rahatsız edebilir. Bu yüzden klasik formlu gümüş çerçevede birkaç fotoğraf veya kanepe üzerine dikdörtgen bir ayna asılabilir. Köşede krom ayaklı bir lambader şık durur.

Merhaba,
Salonumda değişiklik yapmak istiyorum. Koltuk takımını yeni aldım ama berjerlerin rengini pek sevmedim. Ayrıca televizyon ünitesi, konsol, masa ve halıyı da değiştireceğim. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler, Esengül Demir.

Merhaba,
Berjerlerinizi lacivert ya da mavi tonlarında seçin ve etnik desenli yastıklar kullanın. Halınızı yine uçuk mavi, bej ve kahve tonlarında patchwork ya da el dokuma olan modellerden seçin. Yemek odası ve konsol için beyaz ya da gri tonlarında mat lake modellere bakabilirsiniz.

Merhaba,
Evimin duvarları krem rengi. Koltuk takımı ve perde seçiminde zorlanıyorum. Televizyon ünitesi siyah-beyaz, vitrinim ise kahverengi. Daha ferah ve enerjik bir ev için ne yapmam lazım? Teşekkürler, Sevgi Çermik.

Merhaba,
Küçük metrekarelerde sadeleşmek gerekir. Daha aydınlık bir ev için koyu renk mobilyalar yerine açık meşe, açık ceviz rengi seçimler yapın. Yere sıfır oturan, hantal koltukları ince ayaklı zarif olanlarla değiştirin. Zeminde düz ya da hafif desenli halılar kullanın. Renklendirmek için yastık ve aksesuarlar yeterli. Ayrıca aksesuarlarda bir tema takip edin, mesela benzer saksılar kullanın, ıvır zıvırı dekoratif kutular ve sepetlerde saklayın.