Değişiklik yapmadan önce ona sorun 10/14

Merhaba,
Çatı katımın tavan lambrilerini beyaza boyatmak istiyorum. Ancak burası yatak ve çocuk odası olduğundan buna uygun bir boya seçeneği mi kullanmalıyım? Teşekkürler, Yeşim Yörük.

Merhaba,
Artık pek çok markanın çocuk ve yatak odaları için özel ürettikleri antiallerjen, antibakteriyel, kokusuz, hijyenik ve antitoksik boyaları var. Bu boyaları ahşap yüzeylerde de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Yüzeyi önceden zımpara ile temizleyin ve boyayı uygulayın. Ancak siz yine de boyadan sonra bir kaç gün mutlaka havalandırın.

Merhaba,
Yeni oturma odamda, açık gri koltuklarım, beyaz sehpa ve televizyon ünitesi var. Zemin koyu meşe parke. Geniş bir balkon ve pencere olduğu için bolca ışık alıyor. Duvar rengi için önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler, Erdi Soner.

Merhaba;
Eğer odanız bol ışık alıyorsa duvarda renk kullanmaktan çekinmeyin. Açık gri ve beyaz kombinasyonuna duvarlardan birinde tatlı bir bordo ya da koyu yağ yeşili farklılık katar. Kartelanın son ilk kolonunda daha natürel ve iddiasız renkler var, son iki kolonsa daha dikkat çekici ve vurgulu. Siz yaratmak istediğiniz etkiye göre karar verebilirsiniz.

Merhaba,
Odamın duvarları çok boş, avizeyi değiştirmek istiyorum, cam kenarına berjerler ve sehpa almayı planlıyorum. Dekorasyon konusunda bana yön gösterebilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim, Tolga Uza.

Merhaba,
Modern ve renkli bir stiliniz var. Pencere önüne ekstra berjerler yerleştirirseniz mekan daralabilir. Bunun yerine  mevcut koltuğunuza ek yapabilirsiniz. Böylece bütünlüğü de bozmazsınız. Koltuk arasında metal ayaklı, yüksek bir  fiskos masası uygun olur. Duvarlar için önerim daha hareketli kompozisyonlar oluşturun. Farklı renkte ve ölçüde  çerçeveyi bir arada gruplayarak asın mesela. Çok renkli ve şık duvar panolarını üçlü olarak yan yana asabilirsiniz.  Avize ve lambader konusunda da önerim kanepenin renginde şapkalı seçenekler. Hatta aynı kumaştan bulabilirseniz  siz de diktirin. Salonu mutlaka yüksek bitkilerle süsleyin.