Değişiklik yapmadan önce ona sorun 10/13 – Evim

Değişiklik yapmadan önce ona sorun 10/13

Merhaba,
Hem salon hem oturma odası olarak kullanacağımız odaya antrasit köşe kanepeyi pudra pembesi ve antrasit yastıklarla kombinledik. Berjer ise desenli kumaş. Yemek odası ve TV ünitesi krem lake ve ceviz. Duvar rengi, perde ve halı ne renk olmalı? Teşekkürler, Onur Göncü.

Merhaba,
Köşe ve berjer takımı uyumlu görünüyor. Yastıklarda da doğru bir seçim yapılmış. Ancak ceviz ve krem rengi,  oturma köşenizle fazla uyumlu değil gibi. Çünkü ceviz ve krem tonları sarı ağırlıklı ve daha klasik bir görünüm  yaratır. Oysa gri, pudra pembe ve berjer için seçtiğiniz pop desenler modern bir etki yaratır. Mobilyaların klasik tonlarını oturma köşesine yaklaştırmak için duvarları kirli beyaz ya da içine biraz gri katarak kırık bir tonda ve ünitenin arkasına toz pembe, kum beji ve krem tonlarında boyayabilir ya da hafif desenli bir kağıt kaplayabilirsiniz. Ayrıca antrasit renginde doğal taş dokulu bir panel de kaplanabilir.

Merhaba,
Salonumda kahverengi üçlü kanepe ve krem rengi ikili koltuk var.
Yemek masası beyaz, sandalyeler küf yeşili, krem ve kahverengi. Dekoratif yastıkları ne renk seçebilirim ve mevcut berjerin kenarlarını beyaza boyatmak istiyorum kumaşı ne renk olmalı? Seçil Orhan.
Merhaba,
Salonda bütünlük için yastıklarda sandalye tonlarına yönelebilirsiniz. Ama hepsini farklı renkte yapın. Mesela ikisi yeşil, biri kahve, biri krem gibi. Aralara canlılık için (ki bu tonlar çok solgun durabilir) hardal sarı ve  gülkurusu katabilirsiniz. Berjer için canlı renkte seçtiğiniz yastık kumaşından kaplayarak mekanda odak noktası yaratabilirsiniz ya da kahverengi yaparak dengeyi sağlayabilirsiniz.

Merhaba,
Banyomda duvar seramikleri krem rengi ve arasından doğal görünümlü çiçekli bordürler geçiyor.  Dekorasyonda romantik provans, country veya boho chic stillerini çok beğeniyorum. Banyo aksesuarlarım için  mevcut seramik renklerinden fazla uzaklaşmadan bu stilleri yansıtacak hangi renkleri kullanabilirim?  Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler. Fatma Özduru Akkurt

Merhaba,
Banyonuzda romantik bir stili istiyorsanız toz veya pudra pembe, gül kurusu ve pastel yeşil çiçekli aksesuar ve  tekstiller kullanın. İngiliz kır evi tarzı için pembe güllü porselen aksesuarlar veya provans bir stil için su yeşili,  doğal mermer veya taş görünümlü seçenekler ve kahve rengi, yeşil tekstiller şık durur. Boho chic stiliyse çok daha desenli ve renkli bir stil. Bunun içinse turuncu, hardal sarı ve kiremit kırmızı tonlarını uygulayabilirsiniz. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.