Değişiklik yapmadan önce ona sorun 09/15

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim.

Merhaba,
Annemin yeni salonundaki mobilyaları yeniledik. Ancak halı ve perdeler için hala karar veremedik. Renk ve doku konusunda önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler, Eda Ömeroğlu.

Merhaba,
Koltuklarınıza uygun bir halı kullanılmış. Ancak biraz desen ve hareket gerekiyor. Bu yüzden uçuk pembe ya da gül kurusu tonlarında çiçekli yastıklar ekleyin ve halıda da aynı renkleri kullanın. Halıda daha klasik bir model  seçilebilir. Perdelerde de pembe ve krem kombinasyonunu deneyebilirsiniz. Ama fon perde krem, tüller pembe  veya gül kurusu olabilir. Böylece koyu fon perdenin karanlık etkisi azalır, salon daha aydınlık ve ferah görünür.

Merhaba,
Çalıştığım ofisin bir odası yenileniyor. Projede gördüğünüz gibi mobilyalar gri ve ahşap, ama zemin rengi henüz belli değil. Duvara kağıt kaplamak istiyoruz. Kağıdın deseni ve rengi konusunda fikirlerinizi bekliyorum.  Teşekkürler, Maide Tunçyürekli.

Merhaba,
Duvarda çok raf olduğu için kağıt yerine boya daha şık durur. Duvar kağıdı için desenli olanların yerine düz renkli alternatiflere yönelin. Şampanya sarısı, bal köpüğü veya gri tonları uygun. Zemin ahşap parke olacaksa kızıl tonlar kullanmayın. Akçaağaç ya da açık meşe solgun gösterebilir. Bu nedenle açık ceviz tonlarını tercih edin. Granit seramik veya mermer de ofisler için kullanışlı birer seçenek.

Merhaba,
18 m2 odamı giyinme ve soyunma alanı gibi düzenlemek istiyorum. Bol askılı, çekmeceli ve ortada bir ada olabilir. En akıllıca nasıl değerlendirebilirim? Teşekkürler, Zeynep Yavuz.

Merhaba,
Bu odalarda düzen için kullanım ve giysilere göre bazı kriterler var. Bunların ışığında yerleşim yapılabilir. Plana göre dolabı kapının yanından başlatmayın, bu koridor oluşturarak mekanı daraltır. Bu yüzden derinliği kısa tutun ya da açık bir köşe ünite ile bitirin. Dolabı sol duvarda konumlandırın, diğer duvara çekmece ünitelerini yerleştirin ve araya bir boy aynası asın. Ortada depolamalı bir puf ve dekoratif bir askılık veya dilsiz uşak, dolap içinde spotlar ve bir sarkıt veya lambader mutlaka olsun.