Değişiklik yapmadan önce ona sorun 09/14

Merhaba,
Odamı koyu mora boyatmak istiyorum. Mobilyalarım beyaz. Ancak kapılar kızıl kahve. Sizce bu sorun olur mu? Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler, Yaren Akyol.

Merhaba,
Mor güzel bir renk ama bir evin tüm duvarlarını mora boyamak çok tavsiye edilmez. Bunun yerine belki odanın en çarpıcı ve geniş duvarını sevdiğiniz mor renkte ve geri kalanı kırık beyaz boyayabilirsiniz. Kapılar beyaz mobilyalarla uyumlu, kendi içinde morla da uyumlu durur. Ancak kapılarla renk geçişi yaratmak için oda tekstilinde kızıl kahve tonlarını morla birlikte kullanın.

Merhaba,
Yeni evleniyoruz ve dekorasyon konusunda kafamız çok karıştı. Küçük dikdörtgen bir salonumuz var ve fazla ışık almıyor. Tercihimiz renkli ve spor bir dekorasyon. Köşe kanepe ve beyaz mobilyalar düşündük. Açık mavi kanepe beyaz mobilyalarla çok soluk durur mu? Ya da gri olabilir mi? Sıcak bir ortam için neler yapabiliriz? Teşekkürler, Gamze Ebru Baştan.

Merhaba,
Fazla ışık almayan bir salonda yansımalı yüzeyler aydınlık ve derinlik hissi yaratır. Pencerenin karşı duvarında ayna kullanın. Gri kullanışlı bir renk ama pastellerle mekanları solgun gösterir. Hardal sarı, yeşil, lacivert, bordo,  turuncu ve siyah renkte tekstillerle kombinleyin. Dikdörtgen planda en dip duvarı açık renkte boyarsanız derinliği artırır. Diğer duvarlar için aynı rengin koyu tonları olabilir. Beyaz ve gri bir salonda neyi öne çıkarmak  istediğiniz önemli. Aksesuarlar öne çıkacaksa duvarları grinin farklı bir tonuyla boyayın. Kanepe ve mobilyaları  öne çıkartmak için sıcak sarı tonları veya hafif küllü yeşiller de olabilir.

Merhaba,
Ebeveyn banyomun duş duvarı oldukça açılı. Daha kullanışlı bir banyo için bu alandan faydalanmak istiyorum.  Ancak mevcut açıyı nasıl gizleyebilirim ya da nasıl bir duşakabin sistemi kullanmalıyım? Önerilerinzi bekliyorum. Teşekkürler, Emre Balköse. Not: Duş teknesi 80×80 cm.

Merhaba,
1. Duşakabin için ısrarcı değilseniz, belki demode bir sistem ama duş alanının zeminini ahşap ya da mozaik gibi farklı bir zemin malzemesiyle döşeyerek bölebilirsiniz. Böylece açılı duvarı içinde bırakacak bir duş alanı düzenleyebilirsiniz. Zaten dar olan banyoda alan kaybı yaşamadan duş alanını genişletirsiniz. Kabin yerine eğri  duvar bitişini hizalayarak yekpare cam bir panel takılabilir. Duvara sabit ya da iki parça sürgü olabilir.
2. Bu uygulamada banyo dolabınızı değiştirmeniz gerekebilir. Lavabo ile entegre bir çözüme yönelin. Asın ve  aksesuarları buraya yerleştirin.