Değişiklik yapmadan önce ona sorun 09/13

Merhaba,
Salon perdesi ile ilgili bazı sorunlar yaşıyorum. Şu an değiştiremeyeceğim krem rengi stor perdem var. Ancak kahverengi fonlarımı değiştirebilirim. Kedim olduğu için normal bir tül perde kullanamıyorum. Katlamalı  perdenin ipleri de bir türlü ayarlanmıyor. Salon için ahşap jaluzi uygun olur mu? Spor ve sıcak bir ev istiyorum,  ne yapmalıyım? Teşekkürler, Mehtap Coşgun.

Merhaba,
Ahşap jaluzi uygun olabilir. Eğer pencere altında kedinin üzerine çıkabileceği radyatör, dolap gibi bir yükseklik  yoksa kısa tüller de asılabilir. Eskinin etekleri dantelli keten panel perdeleri olabilir. Bu istediğiniz gibi sıcak ve  samimi de durur. Örneğin siyah perdeli olan görseldeki gibi siz de storları üstte bırakıp pencereye üstten  sabitleyeceğiniz boruya pencere boyunca uygun renkte bir tül asabilirsiniz.

Merhaba,
Yeni kiraladığımız yatak odasında evin sahibinin yaptığı dolaptan soyunma bölümü var. Yatak ve dolaplar sırt  sırta duruyormuş ve ikisi aradaki pano ile kapatılmış. Ancak bizde böyle bir sistem olmadığından dolap sırtı  açıkta kaldı. En iyi şekilde nasıl kamufle edebilirim bilgi rica ediyorum? Teşekkürler, Burçin Dizman.

Merhaba,
Dolap sırtını dekorasyon stilinize ve renklerinize uygun bir duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Eğer dolabın üst  kısmını da tamamen kapatmak istiyorsanız siz de bu ölçüde bir panel kestirebilir, bunu boyayabilir, üzerine  renkli stickerler yapıştırabilirsiniz ya da bu ölçüde bir fotoblok üzerine desen bastırarak buraya yerleştirebilirsiniz.

Merhaba,
Çizim ve ölçülerini verdiğim çocuk odası için fonksiyonel, konforlu ve pratik ürünlerle uyku, depolama ve oyun  alanları olan bir oda yaptırmak istiyorum. Çözüm ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler, Sinem Şeftalici.
Merhaba,
Yerleşim için size fikir verecek çizimi ve görseli paylaşıyorum.
1) Kapı duvarı (410 cm) dolaplar ve çalışma ünitesi için oldukça elverişli. Çalışma ünitesini ışık alması ve  motivasyon için pencere yanında konumlandırın. Karşı duvarda ise uyku ve dinlenme bölümlerini  çözümleyebilirsiniz. Yatak ayakucunda yüksek bir şifoniyer olabilir. Duvarın geri kalanına (180 cm) dinlenme  kanepesi ve işlevsel bir sehpa yerleştirebilirsiniz.
2) İki numaralı görseldeki gibi istediğiniz tarzda içinde uyku, çalışma ve dinlenme çözümleri olan kompakt bir  sistemi kapının sağ yan duvarında uygulayabilirsiniz. Oda planına göre yatak ve çalışma bölümünü pencere,  dolap ve kanepeyi ise kapı tarafında konumlandırın. Ancak bu yerleşimde karşı duvar boş kalıyor.