Değişiklik yapmadan önce ona sorun 08/14

Merhaba,
Çalışma odamın mobilyaları akçaağaç ve koltuğu krem rengi. Biraz renklendirmek için eski ahşap komodini eflatuna boyadım. Ama gövdesini hangi renk boyayacağıma karar veremedim. Beyaz akçaağaçla uyum sağlamadı. Ayrıca çalışma masası ve sandalye hangi renk olmalı? Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler, Handan Ulusoy.

Merhaba,
Komodiningövdesini kendinden yapışan kağıtlarla kaplayabilirsiniz. Akçaağaçrenginin dışında farklı renkte de bulabilirsiniz. Ayrıca gövdeyizımparalayıp kapakların bir iki ton açık renginde, yani lila gibiboyayın. Ton sür ton şık durur. Çalışma masasını metal ayaklı akçaağaçseçin, sandalye ise krem zemin üzerine yeşil, turuncu, pembe ve içindebiraz mor rengin de bulunduğu bir model olabilir.

Merhaba,
Ev yemekleri üzerine bir dükkan açıyorum. Dükkan girişinde, kapı yanında ölü bir duvar var. Önüne masa koyacağım için hoş görünsün istiyorum. Fazla güneş almayan bir alan, ne önerebilirsiniz? Teşekkürler, Hürmüz Yeniceli.

Merhaba,
Duvarda dikey bahçeler çok popüler, üstelik çok da basit bir uygulaması var. Bir yapı marketten pleksi yeşil karolaj veya kafesli tel alıp duvara dikeyde ve tüm duvarı kaplayacak şekilde sabitleyin. Üzerine çiçekli sarmaşık bitkiler sarın ve boşlukları yapay çimlerle doldurun. Ayrıca direkt olarak saksıları asabilir ya da çiçekleri cepli düzenleyicilere ekebilirsiniz.

Merhaba,
Kızlarımın odasında yer sıkıntısından dolayı yatak takımının dolabı yerine daha küçük ve koyu kahve bir dolap kullanıyoruz. Ancak kızlar yatak odasına uyumlu olsun istiyorlar. Sunta kaplama olan dolabı lila renkli yatak  takımlarına nasıl uydurabilirim? Teşekkür ederim, Elif Uysal.

Merhaba,
Sunta üzerine: 1. Kendinden yapışkanlı kağıt kaplayabilirsiniz. Koçtaş, Bauhaus, Tekzen gibi yapı marketlerde pek  çok renk ve desen seçeneği bulunuyor. 2. Eğer zımparalanabiliyorsa (malzeme suntaysa olur) parlak yağlı  boya veya Düfa’nın yeni sprey boyaları ile boyayabilirsiniz. Çok güzel ve canlı renkleri var.