Değişiklik yapmadan önce ona sorun 07/16

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim. Yapmanız gereken bize yazmak.

Merhaba,
Yeni evimin mobilya renklerine karar veremiyorum. Ferah ve aydınlık olsun istiyorum. Tercihim sıkılmadan uzun yıllar kullanacağım renk kombinleri. Sizce hangi tonları seçmeliyim? Teşekkürler, Nurcihan İncearık.

Merhaba,
Açık renk mobilyalar elbette mekanları aydınlık ve ferah gösterir. Ancak şunu da unutmamak lazım eğer dozunu ayarlayamaz ve döşemelerde de fazla açık tonlara giderseniz solgun ve monoton bir hava yaratabilirsiniz. Sadece mobilyaları baz almayın, tekstiller, aksesuarlar, duvar ve zemini bir bütün olarak düşünün. Açık meşe tonları seçin  akçaağaç, çam, ladin ya da kiraz gibi kaplamalar da kullanılabilir. Ancak önerdiğim meşe bol dokulu bir kaplama olduğundan mobilyalar kendi başına da derinlikli durur.

Merhaba,
Salonumu mobilyalarımı değiştirmeden biraz hareketlendirip canlandırmak, renk katmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler, Özel Kütük.

Merhaba,
Klasik bir salon stiliniz var. Koyu ceviz mobilyalara bej ve kahve gibi toprak tonları eşlik ediyor. Duvarda güzel bir tablo kullanmışsınız. Bu tablonun renklerinden ilham alabilirsiniz. Tarçın kırmızı, nefti yeşil ve hardal sarı gibi doğanın sıcak ve soğuk renk skalasını bir arada kullanarak salonunuzu hareketlendirebilirsiniz. Yastık ve koltuk şalları, vazo, kase, çerçeve gibi aksesuar seçimleri hatta yapay çiçekler bile şık ve canlı bir dokunuş ekler.

Merhaba,
Yeni salon takımını çok severek aldım. Ancak perde, halı ve aksesuar konusunda çok kararsız kaldım, önerilerinizi  bekliyorum. Teşekkürler, Pınar Akdağ.

Merhaba,
İlle de klasik raylı perde diye bir isteğiniz yoksa, düz stor çok daha rafine ve şık durur. Zeminde daha sıcak ve içinde bir miktar pembelik olan, hatta geometrik desenli seçeneklere yönelebilirsiniz. Konsol duvarında ayna yerine (televizyon koymayacaksanız) retro stile de gönderme yapan bir tablo çok daha renkli ve odak noktası yaratacak bir obje. Aksesuar tercihlerinizde kırık beyaz, opal cam, roze bakır, kuzeyli stili ahşap şamdanlar, pastel tonda biblolar seçebilirsiniz.