Değişiklik yapmadan önce ona sorun 07/15

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim. Yapmanız gereken bize yazmak.

Merhaba,
İki ay sonra inşaatı bitecek evimin antresine modern vintage tarzı bir dekorasyon uyguladım. Ancak bu tarzda bir mobilya yaptırmak istiyorum. Model ve yerleşim önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler. Mısra Seda Özen Tüysüz

Merhaba,
Antreniz için şunları önerebilirim:
1) Giriş kapısının arkasına beyaz ahşap lambri tarzı panel asarak askılık gibi kullanabilirsiniz. Üzerine dekoratif askılıklar monte edilebilir. Hatta panelin altına çocuklarınız için de renkli seçenekler takın.
2) Kapının karşı “L” duvarında yine “L” bir ünite yaptırın. Bu ünitenin “L” uzunluğu net duvar ölçülerinde 170×129 cm olsun. Ancak 170 cm’lik bölümde koridor geçişini kısmamak için derinlik 45 cm kalsın. Bu yüzden ayakkabılığı bu bölümde oluşturabilirsiniz. 129 cm’lik diğer duvarda dolap, askılık ve raf ünitesi olarak kalabilir. Portmantonun yüksekliğini standarttan uzun tutma şansınız varsa depolama alanı kazanırsınız.
3) İlle de bir dolap ünitesi olması gerekmiyorsa duvarı uygun bir kağıtla kaplayarak üzerine açık raflarla kullanım ihtiyacınıza göre bir tasarım da yapabilirsiniz.
4) Köşe bölüme “L” ünite yerine orta kısmı açılı ve iki ya da tek tarafı düz devam eden bir portmanto da işlevsel bir seçim olabilir.

Merhaba,
Salonuma renk katmak istiyorum, bu konuda fikir verebilirseniz çok sevinirim, teşekkürler.Derya Altay

Merhaba,
Salonda açıktan koyuya pembe tonları genç ve dinamik bir hava yaratır. Eğer doğal tonlardan hoşlanıyorsanız bordo tonlarını da deneyebilirsiniz. Tercihiniz pastel ve dingin renklerden yana ise zemindeki halıyla benzer tonlar çok yakışır. Ayrıca mevcut yastık  renginin farklı tonlarıyla modern desenler de kullanabilirsiniz. Ancak içine mutlaka ışıltı katın ve mümkünse bunu metal, krom ve gümüşi renklerle yapın.

Merhaba,
Salonda 300xh:240 cm duvara kitaplık ve televizyon ünitesi yaptırmak istiyorum. Koltuk takımım devetüyü rengi. Bu ünite ve halı için renk önerisi bekliyorum, iyi çalışmalar. Esra Aynalı

Merhaba,
Salonda bütünlüğü bozmayacak iki seçenek önerebilirim. Komple beyaz veya gövde parke rengi olabilir, kapaklar ve raflar beyaz ya da kırık beyaz lake olabilir. Fazla teferruatlı ve açık raflı bir model kullanmayın. Çünkü duvarınız oldukça karmaşık desenli. Bu yüzden daha düz hatlı, en fazla iki malzemeli ve renkli seçeneklere yönelin.