Değişiklik yapmadan önce ona sorun 07/14

Merhaba,
Aceleyle alınmış mobilyalarımı fazla masraf yapmadan nasıl hareketlendirebilirim ve ne gibi değişikliklerle daha modern gösterebilirim? Görüş ve düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim, teşekkürler. Sırma Kavruk

Merhaba,
Size salon için şu önerilerde bulunabilirim:
1. Yastıklarınızı turuncu, ekru, sarı ve yeşil tonlarında desenli ve düz yastıklarla değiştirin.
2. Koltukların birinden vazgeçin çünkü mekanı çok daraltmış.
3.Masa arkasındaki pufu ortaya alın ve yastıkların renklerinden biriyle kılıfı diktirin (bu çok masraflı olmaz). Pufun üzerine tepsi içinde mumlar, vazolar yerleştirerek sehpa gibi kullanın.
4. Masayı biraz öne çekerek kanepeyle arasını açın.
5. Duvarda saat yerine kullandığınız renk ve desenlere uygun dikdörtgen bir tablo asın.
6. Köşeye yüksek bir bitki ya da çiçek yerleştirin. Çiçekler her zaman atmosferi tazeler.
7. İki kanepe arasındaki sehpanın üzerine stile uygun abajur yerleştirin.
8. Televizyon üniteniz çok yalnız kalmış duvarda, pencereye doğru iki açık raf ünitesi asın ve aksesuarları buraya yerleştirin.
10.Halı uyumlu ama değiştirebilirseniz oturma bölümüne kare ve TV sehpasının önüne ince yolluk tipi serilebilir. Çok hesaplı kilim veya halı seçenekleri bulabilirsiniz.

Merhaba,
Salon mobilyalarım soğuk bir hava yaratıyor. Mevcutları değiştirmeden nasıl daha sevimli ve sıcak bir hava  yaratabilirim ve fon perdemin rengi ne olmalı? Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler. Aliye Atmaca.

Merhaba,
Aslında salonu renksiz ve solgun gösteren duvarlar. Açık şampanya rengi yerine açık karamel, açık sütlü kahve ve açık kesekağıdı tonlarını deneyebilirsiniz. Hatta yemek alanında, aynalı duvara ve tam karşı duvarına içinde hafif sim olan desenli duvar kağıdı da uygulayabilirsiniz. Yastık ve aksesuarlarda renk kullanın. Ancak lame yerine dore (altın) daha sıcak bir etki yaratır.

Merhaba,
Açık gri renkli iki üçlü koltuğum ve beyaz lake yemek takımım var. Ayrıca sandalyeler de açık gri. Berjerim fuşya ama artık daha yumuşak renkler kullanmak istiyorum. Halı ve berjer rengi konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.
Sevilay Aksoy.

Merhaba,
Aslında fuşya, gri ve beyazı canlandırır. Ancak renk ikilisine gülkurusu pembe ya da pastel somon rengi ekleyerek romantik ve yumuşak geçişler yakalayabilirsiniz Mint yeşili ile kullanırsanız soğuk ve serin bir etki bırakır. Sıcak bir atmosfer için sarıya dönük tonlar seçmenizi, hatta berjerde desen de tavsiye edebilirim.