Değişiklik yapmadan önce ona sorun 07/13

Merhaba,
Oturma odamın dekorasyonunu değiştirmek istiyorum. Koltuk takımım beyaza yakın ve renkli yastıklar kullandım, berjerlerse çiçekli. Kök yeşili fon perde ve tül düşündüm. Zeminde kırık  beyaz halı olabilir. Duvarda kağıt istiyorum ama nasıl bir kağıt seçeceğimi bilmiyorum.  Yardımlarınız için teşekkürler. Demet Tanrıver Bakır.

Merhaba Demet Hanım,
Açık renkli bir salonu desenli döşemeliklerle hareketlendirmek doğru bir uygulama. Zeminde koyu renk parke  olduğundan kırık beyaz bir halı uygun olur. Perde için kök yeşili renginde aynı görüşte değilim. Koyu renk fon  mekanı karaltır, daraltır. Fon için kırık beyaz, tüllerde renk ve desen kullanmanızı öneririm. Yastık deseninde  tüller bulmanız mümkün. Duvar kağıdı yaparken çok geniş bir duvarda uygulamayın. Desen yerine çizgili veya  kendinden desenli, yeşil ya da gül kurusu tonlarında degrade bir kağıt uygulayın.

Merhaba,
Yeni evleniyoruz ve eşyalarımızı aldık. Ancak salonum soğuk geliyor. Perde, duvar kağıdı ve  aynalarla daha sıcak bir hava olabilir mi? Perde ve duvar kağıdı ne renk olmalı? Yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler, Tuğba Önal.

Merhaba Tuğba Hanım,
Gri ve buz mavisi gibi renkleri canlandırmak için pembe yeşil gibi romantik renklerden yardım alabilirsiniz. Örneğin tüllerinizi pembe, sarı ve yeşil karışık çizgili organzeden yaptırabilirsiniz. Yastıklar için de aynı renklerden ancak düz kadife gibi parlak dokuluları tercih edin. Aralara ekleyeceğiniz kırmızı ya da turuncu tonları da sıcaklık hissini artıracaktır. Renkli illüstrasyon ve fotoğraflar, hatta çizgili, puanlı ve renkli duvar kağıtlarıyla 40×40 tablolar yaparak bunları karışık biçimde asabilirsiniz.

Merhaba,
Bir süre önce açık renk parkeleri koyu cevizle ile değiştirdim. Ancak şimdi çok rahatsız oluyorum ve tekrar değiştiremem. Sütlü kahve koltuklar, krem ve ceviz ddlap ve masa var. Halım beyaz, kahve ve turuncu daire desenli ve duvar kum beji. Parkeleri benimsemek için ne yapmalıyım? Teşekkürler, Nilgün Kelleci~

Merhaba Nilgün Hanım,
Aslında renk olarak birbirine yakın tonlar kullanılmış ama sanırım aynı tonlar sizde monoton etki yaratmış.  Önerim hardal sarısı, tarçın kahvesi, pastel yeşil ve sarı tonlarını kullanmanız. Bu tonlar toprak renkleriyle  uyumlu ve mekanı canlandırır. Ayrıca hafif simli dokularda hareket katar.