Değişiklik yapmadan önce ona sorun 06/16

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim. Yapmanız gereken bize yazmak.

Merhaba,
Mevcut salon kanepesi açık eflatun ve berjerler krem rengi, yemek takımıysa eskitme ceviz. Etnik desenli kırlent, aksesuar ve halı ile renklendirmek istiyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var. Teşekkürler, Bahar Ertan.

Merhaba,
Salonunuz aslında oldukça klasik döşenmiş. Ancak yemek takımının etnik ve vintage stile yakın bir havası var. Bundan  yola çıkarak kanepenin moruna da yakışan koyu yeşil, lacivert ve sarıya ağırlık verebilirsiniz. Araya toprak tonlarında düz renkler ekleyin. Halıyı açık tonlu ve kendinden desenli tercih edin. Ikat desenleri ve etnik çingene esintileri de yemek  bölümünün tarzıyla uyumlu durur. Ancak yastıkları mutlaka düz renklilerle kullanın. Eski kristal vazolar, renkli etnik  çerçevelerle süsleyebilirsiniz. Dergimizdeki bu stillerle iligili konulara da bir göz atın.

Merhaba,
Yeni satın aldığım koltuk ve yemek grubuna uygun fon perde, duvar rengi ve halı konusunda kararsız kaldım, yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler, Gözde Özden.

Merhaba,
Duvar için salonun aldığı ışık önemli. Bol ışıklıysa kesekağıdı bej, eğer daha loşsa açık tonlara gidin, hatta beyaz da  olabilir. Fon perdede duvarlara seçtiğiniz renge yakın bir ton uygularsanız bütünlük yakalarsınız. Ama biraz canlandırmak için kanepe renklerinde ve doğal tonlarda çizgili ya da degrade seçeneklere de yönelebilirsiniz. Ferah ve ışık alan bir salonda çizgili fon ve kırık beyaz tüllerle ya da koyu kahveyi çok açık bej tüllerle kullanın. Açık tonlarda kendinden desenli bir halı kanepelerin rengini vurgular ve mekanı tamamlar. Seçtiğiniz duvar renginin taze ve aydınlık bir hava vermesine dikkat edin.

Merhaba,
Yatak odam beyaz hakimiyetinde. Dolabım kırık beyaz ve metalik. Meşe rengi mobilyalar beğendim ama yanyana nasıl dururlar bilemiyorum. Karar veremiyorum, önerilerinizi bekliyorum Teşekkürler, Derya Ak.

Merhaba,
Yatak odasında kırık beyaz ve meşe birlikteliği kötü durmaz. Ancak ortama başka ahşap tonu ve dokusu eklemeyin, mevcutta ceviz veya farklı bir ahşap malzeme varsa meşe ile değiştirin ya da cilasını yenileyin. Parlak ve net beyaza yönelmeyin. Çünkü beyazlar arasında ton farkı olacağından bu yatak odasında oldukça rahatsız edici durur. Gardırop kulpları mat krom, bunu şifoniyer ya da komodin ayağında tekrarlamak bütünlük sağlar.