Değişiklik yapmadan önce ona sorun 06/15

Merhaba,
Salonumda 460 cm’lik duvarda TV ünitesinin yerini değiştirmeksizin yemek masası ve koltuk takımının yerleşimi hakkında fikir verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler, Yasemin Kartal Akı.

Merhaba,
Televizyon ünitesinin yeri değişmediğinden oturma bölümünü burada konumlandırın. Yemek alanını kapı tarafında planlayarak 80×180 cm’lik açılır/kapanır bir yemek masası kullanın. Böylece alan kaplamaz. Yan duvarda depolama için bir büfe, oturma bölümünde küçük ölçekli bir “L” kanepe ve pencere önünde küçük berjer, konsol, çoklu sehpa veya küçük bir puf gibi mobilyalarla salona işlevsellik kazandırın.

Merhaba,
Evimde komple bir tadilat yapıyorum. Ancak benim en zorlandığım yer yatak odası. Uzun ve dar planlı odada doğru yerleşimi yapamadım, fikir verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler, Tuğba Çelebi.

Merhaba,
1) 300 cm’lik dar duvarda pencere de olduğundan kullanım zor. Bu alanı desenli perdelerle, duvarda tablolarla daha dekoratif olarak değerlendirebilirsiniz.
2) Yatağı (180×200 standart ölçü) kapı duvarına yerleştirin.
3) 675 cm’lik duvarda gardırop ve şifonyeri birlikte çözümleyin.
4) Gardırobu kapının karşısına gelecek şekilde, yataktan uzak konumlandırın. Böylece kapakları açarken zorlanmadan rahatça kullanırsınız.
5) Gardırobun bir ya da iki kapısını aynalı ve eğer mümkünse şifoniyerle birlikte olarak planlayın. Yani ayrıca bir şifonyer kullanmayın. Bu eni dar olan odanızı daha da daraltır. Kimi zaman takımın tüm parçaları alınıyor ama sonradan oda  yerleşiminde çok da elverişli olmuyor. İçi tasarlanabilen ray dolap sistemlerinde dilediğiniz gibi bir yerleşim yaparak maksimum konfor sağlayın.

Merhaba,
Yatak odamı ferahlatmak istiyorum. Mobilyaların rengine uygun örtü, halı ve perde seçimi nasıl olmalı? Ayrıca gardırobun buzlu cam kapaklarını nasıl iptal edebilirim? Teşekkürler, Aysun Toker.

Merhaba,
Baz renginiz krem, açık bej, açık pembe ya da yeşil olabilir. Bunun üzerinde tarzınıza göre modern ve dinamik bir oda için puanlı, geometrik ya da çizgili; klasik ve romantik bir atmosfer için çiçekler, damask desenler önerilebilir. Halıda düz renkler ve kısa tüylü kilim tarzı secenekler kullanın. Perdeleriniz olduğu gibi kalabilir. Camlı kapakları odaya hakim olan tonlarda düz duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Ayrıca ince kontrplak bir parçayı içten monte ettirebilirsiniz.