Değişiklik yapmadan önce ona sorun 05/15

Merhaba,
Oturma odamın perdelerini değiştireceğim, bu odaya hangi tarzı önerirsiniz? Teşekkürler, Buket Kılıç.

Merhaba,
Öncelikle bir pencere stor, diğerinin perde olması odada bölücü bir etki yaratmış. Bunun yerine tek model perde uygulayın. Odanız aydınlık olsa da dar bir alan o yüzden düz ve yekpare seçeneklere yönelin. Dikine ince çizgili ya da çok minik desenli, sarı, bal köpüğü gibi sıcak renklileri tercih edin. Size önerim Japon modeli raylı panel perde sistemleri.

Merhaba,
Salonda koltukların döşemelerini değiştireceğim. Daha sıcak ve canlı bir atmosfer istiyorum. Kumaş rengi, halı ve aydınlatmalar için fkir verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler, Özge Özen.

Merhaba,
Modern bir tarz istiyorsanız hardal sarı ile grileri kombinleyin ve bunu bordo tonuyla canlandırın. Halıda geometrik desenler uygun olur. Yemek bölümü salonun duvara yakın kısmında planlanmış. Kapıya yakın bu alan küçük ve  giriş kısmı açılı. Bu yüzden masa altına ayrı bir halı yerine ortaya tek parça, geniş metrekarede dikdörtgen bir halı kullanın. Aydınlatma için salon kısmında büyük başlıklı bir lambader tercih edin. Yemek alanına modern sarkıt bir aydınlatma kullanın.

Not: Yemek sandalyelerinin kılıflarını değiştirebilirsiniz.

Merhaba,
İki tane üçlü koltuk, lake orta ve yan sehpa satın aldım. Modern tarzda gri yemek masası, konsol ve gri sandalye ve aynayla kombinledim.
Ancak:
1. Aynayı konsol yerine koltuk veya kalorifer üstüne asmak doğru olur mu?
2. Takıma uygun renkte halı ve perde almayı düşünüyorum, ne önerirsiniz?
3. Aksesuar tercihim ne olmalı?
Teşekkürler, Şüheda Başaraner.

Merhaba,
1. Ayna dar alanları ferahlatır, aydınlatır. Yeterli duvar genişliği varsa kalorifer üstü yerine üçlü kanepenin arkasına asın. Ancak ayna kullanmak mecburiyet değil.
2. Halı tercihiniz doğru. Bu tarz bir oturma takımı ile nötr renkte ama bol ve kabarık dokulu bir model mekanı modernize eder. Perde için koltukların renginde stor perde sistemi uygulanabilir. Üzerine vual, organza gibi janjanlı düz veya modern desenli bir tül tercih edin. Dantel kullanmayın.
3. Aksesuar seçimlerinizi gümüş ve krom ağırlıklı ve modern formlarda seçin ve bunu füme camdan vazolar, renkli seramik objelerle kombinleyin.