Değişiklik yapmadan önce ona sorun-05/13

Merhaba,
Salonumu yenilemek istiyorum. İşe koltukların rengini değiştirmekle başlamayı düşündüm. Ancak ne renk olsun karar veremedim. Ayrıca yerleşim planı için de önerilerinizi bekliyorum. 
Teşekkürler, Yasemin Bay.

Yasemin Hanım,
Salonda “L” koltuk kullanarak konforunuzu artırabilirsiniz. Kare bir sehpa daha kullanışlı olacaktır. Tekli koltuk ile yerleşimi tamamlayabilirsiniz. Televizyon için 60 cm’lik açık raf sistemi önerebilirim. Açık gri kanepe, beyaz parlak lake sehpa ve eskitme deri koltuk uyumlu olur. Kitaplık ve raf ünitesi eskitme beyaz olabilir. Salonda gri üzeri desenli tül aydınlık yaratır. 

Merhaba,
Salonun bir duvarı turkuaz duvar kağıdı, diğer duvarlarım beyaz, halı da kahvenin tonlarında. Koltuk takımını sütlü kahve, berjer ve koltuklarsa yine turkuaz rengi. Ancak seçtiğim halı ve koltukların mekanı kararttığını düşünüyorum. Salonumu nasıl renklendirebilirim ve hareketlendirebilirim?
Teşekkürler, Gönenç Gönyeli.

Merhaba,
Halıda beyaz üzerine turkuaz desenli bir model kullanılabilir. Perde yerine beyaz üzeri kırmızı veya kahve etnik desenli tüller salona hareket kazandırır. Güneşlik için düz, açık kahve tonları bütünlük yaratır. Turkuaz duvarda parlak krom çerçeveli ayna, beyaz duvarda ise mobilyanızın ahşabından raflar kullanarak dekore edebilirsiniz. Salonda doku kullanmanızı önermiyoruz.

Merhaba Evim,
Mutfakta değişiklik istiyoruz ama dolap ve sabit mobilyalardan memnunuz. Perde ve halı önerileriniz ne olabilir? Ayrıca salon, yemek odası ve mutfak arasında kapı yok. Koku sıkıntısı oluyor, bu yüzden mutfağa sürgülü kapı yaptırmak istiyoruz, doğru bir çözüm mü?
Teşekkürler, Serap Teymur Kaya.

Serap Hanım Merhaba,
Öncelikle kapı sorununu çözmek için mevcut kartonpiyerleri sökmenizi öneriyoruz. Kapı çerçevesini düzleştirdikten sonra eğer duvarda yeterince mesafe varsa sürme kapı yaptırabilirsiniz. Bunun için satine metal çerçeveli buzlu cam kapılar çok uygun olur. Üstelik ışığı da engellemez. Eğer mesafe yeterli değilse kendi üzerine sürülen bir kanat sistemi olabilir. Zemin için düz yerine yeşil, turuncu ve sarı desenli bir kilim daha şık durur. Aynı şekilde pencerede de bu tarz tüller kullanın. Ancak mümkünse düz stor mekanizması tercih edin. Büzgülü perdeler modern mutfakta klasik durmuş.