Değişiklik yapmadan önce ona sorun 04/16

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim. Yapmanız gereken bize yazmak.

Merhaba,
Retro ve kır evi tarzını beğeniyorum. Ancak mobilyamı yenileyemiyorum. Misafirler için bol ve rahat oturma alanı, fonksiyonel orta  sehpa istiyorum ama karar veremiyorum. Tavsiyeleriniz ne olabilir? Teşekkürler, Hülya Susan.

Merhaba,
Salonda sehpa çok zayıf kalmış. Ayrıca bu oturma düzeni yeterli gelmiyorsa:
1. Bu set yerine geniş bir üçlü kanepe ve küçük bir ikili kanepe kullanılabilir, bu durumda berjerlerden birini yemek alanında pencere önüne koyabilirsiniz.
2. Bu yerleşime bir tekli ekleyebilirsiniz. Birini L uzantının yerine, diğerini yemek alanında pencere önüne koyabilirsiniz. İhtiyaç olduğunda oturma alanına çekebilirsiniz. Ayrıca dekorasyona uygun küçük bir pufu da televizyon ünitesinin yanına konumlandırabilirsiniz. Kullanmadığınızda sehpa gibi değerlenebilir.
3. Bence iki yemek alanı birbirine çok yakın. Mutfak bölümündeki masa şık ve kullanışlı duruyor. Eğer ille de günlük yemek alanımız olsun demiyorsanız, burayı daha efektif kullanarak diğer kısmı bir oturma odasına dönüştürebilirsiniz. Ama bu tamamen ailenizin kullanıma bağlı.

Merhaba,
Sade salonuma üçüncü bir renk eklemek istiyorum. Ancak mobilyalarımı yenileyemiyorum ama perde, yastık ya da puf gibi eklemeler yapabilirim. Önerilerinizi b
ekliyorum. Teşekkürler, Şehim Aktaş.

Merhaba,
Yastıkları mor, yeşil, bordo ve turuncu tonlarının olduğu seçeneklerle değiştirebilirsiniz. Eğer etnik stili seviyorsanız bu desenleri mevcut goblenlerle de kullanmanız mümkün. Ayrıca duvarlara da aynı stilde tablo ve fotoğraflar, belki bir ayna asarak mekanı canlandırabilirsiniz.

Merhaba,
Mutfağıma retro stilde bir masa aldık. Fakat sandalyelere karar veremiyorum. Uygun tercih nasıl olmalı? Teşekkürler, Emine Alkan.

Merhaba,
Retro stilde yine ahşap ayak konseptini devam ettirebilirsiniz. Ancak çok zarif metal ayaklı seçenekler de var. Renk için masanın deseni içinden birini baz alın ya da komple ahşap bir seçenek tercih edin.

EVİNİZLE İLGİLİ AKLINIZA TAKILAN SORULAR İÇİN EVİM EV TERAPİSTİNE YAZABİLİRSİNİZ. SORULARINIZ İÇİN:
terapist@evimdergisi.com.tr