Değişiklik yapmadan önce ona sorun 04/14

Merhaba,
Salonumun havasını değiştirmek için koltuklarımın ahşap kısmını beyaza boyayıp turkuaz mavi tonlarında bir kumaşla kaplayabilir miyim? Buna uygun perde ve halı nasıl olmalı? Duvar kağıdı veya boyaya karar veremedim. Sehpa ve aksesuarlar içinde önerilerinizi bekliyorum, Senem Özdemir

Merhaba,
Mobilyaların ahşap kısımlarını zımparalatıp beyaza boyatabilirsiniz. Mobilyalar tarz olarak buna müsait. Ancak  döşemeler için öncelikle stile karar vermek daha doğru olur. Kır evi stilini tercih ederseniz orta sehpayı  değiştirmeniz gerekmiyor. Ancak modern bir stil düşünüyorsanız metal ayaklı cam ya da düz parlak lake bir sehpa seçin. Ayrıca konsol, yemek masası ve sandalyelerin de aynı işlemden geçmesi gerekiyor. Televizyon  sehpası çok düz ama modern stille uyumlu, kır evi stiliyle uyumsuz. Halı, perde ve döşemeler için de aynı şey  geçerli. Size önerim modern kır evi stili olabilir.

Merhaba,
Çatı dubleksi olan evimin üst sofa zemini 20×20 cm yer karosu döşenmiş. Ben beyaz veya beyaza yakın bir renkte  istiyorum. Yer karolarını beyaz boyatsam ya da üstüne ahşap parke yapıştırsam uygun ve sağlıklı olur mu? Teşekkürler, Oya Uğurlu.

Merhaba,
Zemin önemli bir uygulama ve sağlıklı olmazsa ileride sorun çıkartır. Seramik üzerine parke yapıştırma  uygulanıyor. Ancak çok sağlıklı mı tartışılır. Seramikleri söktürüp, zemini temizledikten sonra parke döşetin. Boya ise banyo ve mutfak duvarlarında uygulanabilir ama zeminde tavsiye etmiyorum.

Merhaba,
Yatak odamda komodinlerim için ferforje mumluk aldım. Ancak istediğim gibi durmadı. Çok kararsız kaldım.  Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler, Esra Karab.

Merhaba,
Ferforje mumluklar çok şık ancak yatak başı için yetersiz. Sizi rahatsız eden şey yatak başınızın yüksek, mumlukların küçük ve kısa kalması. Bu yüzden yatak başı yüksekliğinde abajurlar kullanın. Mumlukları ise aksesuar gibi değerlendirebilirsiniz. Önemli not: Mobilyanız neo-klasik, mumluklar romantik vintage stili kalmış.