Değişiklik yapmadan önce ona sorun 03/16

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim.

Merhaba,
Salonum pembe ve mavi, mobilyalarımsa beyaz lake. üçüncü bir renk katmak istiyorum ama karar veremiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler, Seda Somuncu.

Merhaba,
Pembe, mavi ve beyaz hakimiyeti çok baskın olmuş. Ancak aralarda ceviz tonunu kullanmışsınız. Bu tonda eklemeler  yapabilirsiniz. Mesela iki kanepe arasına yüksek bir saksılık olabilir. Ahşap boğucu gelirse parlak krom ve cam da olabilir.  Aynalar çok zayıf kalmış. Büfenin uzunluğunda gümüş rengi çerçeveli bir ayna asın. Küçük aynaları diğer duvarlara taşıyın ve  aynaları çıkartarak yerine resimler yerleştirin. Aralara gümüş rengi ya da ahşap çerçevelerle kombinleyin.

Merhaba,
Yatak odasının halısını değiştirdim. Bu renklere uygun bir yatak örtüsü almayı düşünüyorum. Öneriniz ne olabilir? Teşekkürler, Semra Özöbek.

Merhaba,
Halınız mavi ve turkuaz tonlarında. Yatak örtüsü için yeşile dönük mavi tonları, açık pembe, bej veya lacivert seçebilirsiniz. Ancak bu tarz detayların ille de aynı renkte ya da stilde olması da gerekmez. Yatak odası oldukça kişisel bir mekan kendinizi  mutlu ve iyi hissettiren seçimler yapın.

Merhaba,
Eskitme bir konsol aldım ve rengini değiştirmek istiyorum. Ne renkler kullanabilirim, nasıl süsleyebiliriim? Teşekkürler, Aslı  Başoğlu
.

Merhaba,
Oldukça eski, dönem mobilyası bu yüzden renk değiştirmeden de kullanılabilir. İyice zımparalatıp, mat ya da yarı mat cilalatabilirsiniz. Ayrıca dekoratif kulplar takabilirsiniz. Aslında kullanacağınız rengi nasıl ve ne tarz bir dekorasyonda, nerede ve ne amaçla kullanacağınıza bağlı olarak değişir. Kırık beyaz, krem, patine pembe, yeşil ya da gri iddiasız tercihler. Lacivert, kırmızı, sarı ya da yeşil gibi oldukça sıra dışı renkler de seçilebilir.