Değişiklik yapmadan önce ona sorun 03/15

Merhaba,
Modern tarzdaki yemek odası takımını ve televizyon ünitesini yeni aldım. Ancak bir şeyler eksikmiş gibi geliyor. Ne olduğunu bilemiyorum belki renkler, aksesuarlarla süslenebilir. Profesyonel bir gözle bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler, Gönül Özaydın.

Merhaba,
Yemek ve televizyon ünitesi oturma takımınızla oldukça uyumlu. İstediğiniz renkli ve dinamik etkiyi yaratmak için dekoratif tekstillerde ve aksesuar seçimlerinde değişim yapılabilir. Puf yerine metal ayaklı ve iki katlı cam bir sehpa kullanın ve buna paralel yan sehpalar seçin. Perdeleri değiştirme imkanı varsa desenli tül yerine düz ve düz fon perde yerine desenli olanları tercih edin. Büfede cam ya da krom ayaklı bir abajur kullanın. Yastıklar için duvardaki tabloyu baz alın. İçindeki renklerden mesela yeşil ve pembe, romantik desenli yastıklar şık durur. Gümüş renginde metal şamdanlar, çerçeveler ve dekoratif objelerle tamamlayın.

Merhaba,
Çatı dubleksi bir evim var. İkinci kattaki geniş merdiven sahanlığını nasıl değerlendirebilirim bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler, Meral Güler.

Merhaba,
Bu tarz çatı katı sahanlıkları genellikle okuma ve dinlenme köşesi olarak değerlendiriliyor. Küçük bir kitaplık ya da raf sistemi, şık bir lambader ve belki de küçük ölçekli bir sallanan koltukla değerlendirilebilir. Ama tüm bunlar için mekanın ölçüsünü alarak bir metrekare belirleyin ve seçimlerinizi buna göre yapın. Aksi halde fazla büyük bir koltuk ya da kitaplıkla karanlık ve boğucu bir mekan yaratabilirsiniz.

Merhaba,
Evimde ekte yolladığım fotoğraflarda da gördüğünüz gibi bir dekorasyon oluşturdum. Aslında mobilyalarla oynamayı seviyorum. Bir cesaretle mutfak dolaplarını tebeşirle kullanmak için siyaha boyadım. Pek çok değişiklikle istediğime yakın bir dekorasyon stili yarattım. Orta sehpayı eskitilmiş metallerle ve tekerleklerle kullanmak istiyorum ve başka fikirlere de ihtiyacım var, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Özkan İkiz.

Merhaba,
Endüstriyel stilde bir dekorasyon uygulamışsınız ve her şey yerli yerinde. Sadece orta sehpa kanepe önünü kapatmış gibi. Bunun yerine uygulayacağınız tekerlekli seçenek uygun, ama eskitme metal yerine cam gibi şeffaf yüzeyler mekanı ferahlatır. Bu gibi küçük bir alanda pek çok farklı malzeme kullanmak çok doğru olmaz. Televizyon ünitesini tamamlamak adına füme cam, yere yakın ve parlak krom tekerlekli bir model seçilebilir. Kanepenin canlı renkte yastıklarla hareketlenmeye ihtiyacı var. Duvarlar için sarı tonundan uzaklaşarak, daha krem/beyaza dönük renkler uygulanabilir. Küçük ölçekli mekanlarda koyu renkli, hareketli, yazılı aksesuarları da fazla kullanmamak lazım. Biraz daha sadeleşebilirsiniz.