Değişiklik yapmadan önce ona sorun 03/14

Merhaba,
Salon duvarları çok boş görünüyor. Kır evi tarzını seviyoruz ama aynı zamanda sadelikten yanayız. Bir duvara kağıt, diğer duvarlara koyu renk boya uygulasak nasıl olur karar veremedik, yardımlarınızı bekliyoruz.
Teşekkürler, Derya Akar.

Merhaba,
Duvar kağıdı uygulamasını büfe duvarına yapın. Çünkü duvar kağıdı desenli ya da dokulu olacağından TV seyrederken göz yorabilir. Duvar kağıdında perdenin deseninden ilham alın. TV duvarını farklı renkte boyayın. Ayrıca TV ünitesi küçük ve yüksek. Bunun yerine daha kısa ve uzun bir ünite kullanın. Kır evi tarzına uygun beyaz ferforje ayaklı raflar hem çok şık, hem de duvarı doldurur. Renk için açık leylak tonlarından pastel gülkurusu kadar uzanan bir karteladan seçim yapabilirsiniz.

Merhaba,
Küçük evimizin oturma odasını huzur veren renklerde dekore ettim. Ama duvar rengi konusunda kararsız kaldım. Oda oldukça iyi gün ışığı alıyor. Duvarda hangi renk olmalı?
Şimdiden teşekkürler, Sevgi Demirci.

Merhaba,
Oturma odanızın renkleri sadece huzur değil enerji ve mutluluk da veriyor. Bu odayı daha huzurlu kılmak için sıcak renklerden pastel su yeşili olabilir. Soğuk renkleri seviyorsanız açık duman grisi de şık durur ve mobilya renklerini vurgular.

Merhaba,
Salon avizelerim ışıkta baktığınızda normal, karanlıkta opal gibi duruyor. Dekorasyonumla uyumlu mu? Ayrıca halı seçimi ve genel görünüm hakkında da görüşlerinizi bekliyorum.
Teşekkürler, Vahide Özkan.

Merhaba,
Avizeler salon dekorasyonuyla uyumlu. Renk değiştirmesi ise tamamen malzemeyle ilgili. Halı için biraz daha klasik ve kısa tüylü modellere yönelebilirsiniz. Kendinden hafif desenli modeller de şık durur. Shaggy tipi tüylü halılar modern dekorasyon stilleriyle daha uyumlu. Ayrıca tablolar ve balık figürlü süs yine fazla modern. Biraz daha vintage stili ya da geleneksel figürler kullanın.