Değişiklik yapmadan önce ona sorun 02/2017

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim.

Evinizle ilgili aklınıza takılan sorular için Evim ev terapistine yazabilirsiniz. Sorularınız için: [email protected]

Merhaba,
Salonumun zemini koyu renk parke, berjerler turuncu, kanepeler kırık beyaz. Düz krem bir halı çok basit ve sıradan durur gibi geliyor. O yüzden kareli renkli bir halı daha mu uygun olur? Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler, Gülgün Çetin.

Merhaba,
Koyu renk zeminlerde açık renkler ya da o rengin açıklı koyulu tonlarında degrade halılar şık durur. Ama sizin salonunuz için krem rengi çok sıradan ve monoton durabilir. Baz rengi krem olan ve üzeri renkli çizgiler ya da ekoseler, hatta puantiye desenli halı modellerine yönelebilirsiniz. Hafif modern retro bir
tarzınız olduğundan geometrik desenler de oldukça şık durabilir. Ancak geometrik desen kullanacaksanız bol renk yerine kahve tonlarını tercih edin.

Karaca Home.

Merhaba,
Yatak başım ve ayak ucu pufum gri kadife kapitone, mobilyalarımsa mat beyaz. Atmosferi daha romantik kılmak ve soğuk havayı kırmak için tekstil ve aksesuarları ne renk seçmeliyim? Teşekkürler, Serap Canbaz.

Merhaba,
Yatak odası için en romantik renk pembe. Ama bunu tek başına kullanmak yerine açık mavi, yeşil, uçuk sarı ile kombinleyebilirsiniz. Pastel tonlar odada yumuşak geçişlerle romantik ve duygusal bir atmosfer yaratır. Eğer kapitone seviyorsanız daha klasik bir stiliniz var demektir. Bu yüzden yatak örtüsünde az da olsa fırfır, dekoratif yastıklarda küçük fiyonklar kullanmak da etkiyi pekiştirir. Ayrıca en romantik çiçek gül desenini de tercih edilebilir.

bonprix.com.tr

Merhaba,
Köşe kanepeme kızım sayesinde lekelendi ve ben de çamaşır suyu ile silme hatasında bulundum. Kanepenin bazı yerleri sarardı, lekeler oldu. Pratik şekilde kapatmak için ne yapabilirim, nasıl değerlendirebilirim? Yardımınızı rica ediyorum, Yeliz Eroğlu.

Merhaba,
Krem rengi koltukları temiz kullanmak oldukça zor. Hele küçük çocuklarınız varsa. Aslında çamaşır suyunun içeriğinden dolayı sarartması çok normal. Eğer hacimli bir koltuk değilse tarzınıza uygun örtüler, ince triko battaniyeler, hatta diz battaniyeleriyle örtebilirsiniz. Kılıf diktirmek de ikinci seçenek. Hatta yekpare lastikli hazır kılıflar oldukça şık ve pratik bir seçenek. Artık her kanepe tipi için de hazır bulmak mümkün. Ayrıca eski perdelerin kenarlarına lastik geçirip kılıf yapabilir ya da semt pazarlarında satılan kalın penye lastikli çarşafların king-size ebadıyla da örtebilirsiniz.