Değişiklik yapmadan önce ona sorun 02/16

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim.

Merhaba,
Son dönemde komodin ile bitişik yatak takımları çok popüler. Ancak bu modellerde kenarlar bitişik olduğundan örtü ve çarşaf düzgün serilemez diye düşünüyorum. Komodin ile yatak arasında kaç cm boşluk olmalı? Teşekkürler, Havvanur Özmen.

Merhaba,
Yatak başı yekpare olan seçeneklerde komodinlerin yatak bazasıyla arasında teknik olarak belli bir boşluk  bırakılıyor. Ancak bazen üreticiler estetik kaygıyla bunu gözardı edebiliyorlar. Bir standart olmasa da rahat hareket edebilmek ve tekstilleri düzgün sermek için en az 10 -12 cm bir mesafe bırakılmalı.

Merhaba,
Retro ve kır evi tarzını beğeniyorum. Ama modern tarz da hoşuma gidiyor. Salonum için kararsızım. Ayrıca tablolu duvarda yapay şömine düşünüyorum ve renk değişimi uygun olur mu? Teşekkürler, Özlem Demirtuğoğlu

Merhaba,
Beğendiğiniz stiller birbirinden çok farklı. Ana stil olarak retroyu seçerseniz, kır evi tarzını yansıtan sıcak ve hafif  patine ahşap mobilyalar ve yuvarlak ama modern aksesuarlarla birleştirebilirsiniz. Salonunuz dömiklasik tarzda.  Eğer ekstra masraf yapmamak için kanepe ayaklarını klasik ve beyaz cilalı bir seçenekle değiştirirseniz salon  bütünlük kazanır. Oturma bölümüne bir berjer daha ekleyerek pencere önünde şık bir fiskos köşesi düşünülebilir.  Puf fazla modern. Bunun yerine beyaz dikdörtgen bir sehpa yerleştirin. Bu yerleşimde şömineden vazgeçin çünkü  böyle önemli bir detay salonda odak noktası yaratmalı. Bu salonda en uygun yer kanepe duvarı. Ancak bu durumda yerleşimi tamamen değiştirmeniz gerekir.

Merhaba,
Salon dekorasyonunu tamamlayacak objeler seçmekte zorlanıyoruz. Ayna da kullanmak istiyoruz ama karar  veremiyoruz. Ayrıca nereye asılmalı? Ayrıca ne tarz aksesuarlar seçmek gerekir? Teşekkürler, Gülnur Yadigar.

Merhaba,
Modern retro bir stiliniz var. Nostaljik biblolar, eskitme metal aksesuarlara yönelebilirsiniz. Klasik oymalı formlardan kaçının. Mobilyaların ahşabından çerçeveli aynalar olabilir. Yolladığınız fotolardan net olarak duvar uzunlukları anlaşılmıyor. Ancak kanepe duvarı en uygun yer gibi. Farklı ebatta aynaları bir arada asarak da duvar  genişliğini örtebilirsiniz.