Değişiklik yapmadan önce ona sorun 02/14

Merhaba,
Salonumda değişiklik yapıyorum. Koltuklarda kullanacağım yastıklar ve fon perdesinin renkleri konusunda fikir verebilirseniz sevinirim. Çok teşekkür ederim. Selin Kandemir.

Merhaba,
Kanepenin yanında kullandığınız yüksek cam şamdanların koyu bordo ile şarap kırmızısı tonları çok uyumlu. Aynı  renklerde kadife yastıklar kullanın. Bunları nefti yeşil saten ya da kadife gibi parlak kumaş yastıklarla kombinleyin. Fon  perdesini kanepe ve yastıkların açık tonundan seçin. Tüller krem üzeri bordo desenli olabilir. Ancak desenlerde daha stilize, moderne yakın seçimler yapın çünkü salonunuz klasik değil.

Merhaba,
Yeni mobilyalarım için doğru aksesuar, perde ve halı seçmek istiyorum. Fon perdesini de beğenmiyorum. Duvara  resim çizmek istiyorum ama hangi renklerde nereye uygulayabilirim? Aynur Çelikçi.

Merhaba,
Büyük kanepenin arkası veya yemek odasının saatli duvarı çizeceğiniz resim için uygun gibi. Ancak halı deseni fazla  klasik; daha vintage romantik bir desen tercih edin. Genellikle yapılan bir yerleşim hatası televizyonun tam üzerine  asılan raflar. Rafı yandaki boşluğa ve diğer tarafa doğru asimetrik asın. Böylece televizyon etrafı ferahlayarak doğru  bir seyir imkanı verir. Fon perdenin renkleri daha pastel ve romantik çiçekli olursa uyumlu durur. Bu desen karmaşık  durmuş. Duvara romantik bir şeyler çizin. Yastıklardaki İstanbul desenleri de olabilir.

Merhaba,
Salonumda değişiklik yapmak istiyorum ve görüşlerinize ihtiyacım var. Koltuk takımını satın aldım. Buna uygun yemek takımı ne model olmalı? Duvar, halı ve tül hangi renk olmalı? Sevde Uzan.

Merhaba,
Bu koltuk takımı için beyaz lake bir yemek masası ve büfe seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Ancak eskitme veya patine  cilalı olmasın. Mat lake ve kırık beyaz yerine buz beyazı tercih edin. Perde, halı ve duvarlar koltuklarda  seçtiğiniz renge göre değişir. Mavi olanı seçtiyseniz buz beyazı, uçuk pembe ve gri; hardal sarıyı seçtiyseniz kesekağıdı, açık bej ve kırık  beyaz olabilir. Yemek sandalyeleri koltuk renginizden veya kontrast renklerde, hatta çiçekli de olabilir. Bu ürünlere  www.lazzoni.com dan ulaşabilirsiniz.