Değişiklik yapmadan önce ona sorun 01/14

Merhaba,
Yeni bir eve taşındım, mutfak dolapları bambu rengi ve beyaz, zemin granit. Doğru bir halı seçmek konusunda zorlanıyorum. Hangi renkleri kullanmalıyım? Görüşlerinizi bekliyorum, teşekkürler.
Reyhan Karaköse.

Merhaba,
Mutfağınızı canlandırmak için bordo ve turuncu tonlarını deneyebilirsiniz. Bol renkli ve desenli etnik bir kilim veya halı da şık durur ve bambu rengi dolapların monotonluğunu kırar.

Merhaba,
Koltuklarım sütlü kahve ve koyu kahve puanlı. Minderler koyu kahve, berjerleri kahve renkli çiçekli kumaş kapladım, aynı kumaştan fon perdem var. Duvarlarım ve halım ne renk olmalı?
Özlem Dizkent.

Merhaba,
Doğal ve yumuşak tonlar seçmişsiniz. Kahverengi paletin yumuşak renklerinden, ancak siz duvarda yine de açık renkler tercih edin. Küf yeşili, açık yağ yeşili, açık gülkurusu veya pastel sarı tonları mekanı renklendirerek aydınlatır. Eğer tek duvarda renk patlaması istiyorsanız o zaman beyaz ve yeşil, kum beji ve sarı ya da balköpüğü ve çok açık gülkurusu ikililerini deneyebilirsiniz.

Merhaba,
Ben salonumda iki duvara gri mavi desenli duvar kağıdı uyguladım. Karşı duvarıysa deniz kabuğu rengi boyattım. Krem rengi hariç ne renk koltuk yaptırabilirim?
Teşekkürler, Tülin Özpeynirci.

Merhaba,
Duvar kağıdı ve boya seçiminde sezon renklerini tercih etmişsiniz. Bu renk ikilisini:
1. Natüralist bir yaklaşım için masif ahşap mobilyalar ve sütlü veya acı kahve tonlarıyla birlikte kullanabilirsiniz.
2. Sahil ya da kır evi havasının hakim olması için kanvas kumaşlar, krem, beyaz veya kum beji olabilir.
3. Daha çarpıcı ve biraz da sıra dışı olmak için yine bu yılın favori rengi koyu yosun yeşili olabilir.
4. Maskülen ve modern bir kanepe kullanacaksanız gri tonlarında bir kumaş seçebilirsiniz. Tüm renkleri kontrast renkte yastıklarla hareketlendirmeyi unutmayın. Ama yastıklarda en az bir adet duvar ve kağıt tonu olsun.