Davetkar bir mutfak

Mutfağınızda samimi ve davetkar bir görünümü yakalamanın pek çok yolu var.

FARKLI YÜZEYLERİ BİRLEŞTİRİN Meşe, mermer, granit ve cam en popüler olan malzemeler ama sadece birini seçmek zorunda değilsiniz. “Farklı malzemeleri birleştirmek huzur verici mekânlar yaratmada çok etkilidir” diyor uzmanlar. Farklı malzemeler kullanmanın pratik olarak yararları da var. Örneğin, ada ünitesinin meşe tezgâhı yemek yemek için oldukça kullanışlı olurken kesim ve yemek hazırlama işlemleriniz için granit yüzey daha dayanıklı bir tercih olacaktır.

YUMUŞAK YÜZEYLER Sert yüzeyleri yumuşatmanın en güzel yolu tekstil ürünleri kullanmaktır. Damarlı Carrara mermerinden tezgâhlar klasik krem rengi dolaplarla birlikte şık durur. Sert görünümü yumuşatmak ve akustiği iyileştirmek  için perde ve kumaş kaplı sandalyeler kullanılabilir.

Tüm mutfak aksesuarları, Boyner Evde.

FARKLI DOKULAR Tasarım detayları mutfağınıza samimi bir görüntü verebilirler. Doğal meşe dolaplar, rustik travertin taştan yer döşemesi ve granit tezgâhların bir arada kullanılması yıpranma ve aşınmaya karşı durmaları için özellikle yapılabilecek bir seçim. Bu sayede, yeni bir ev olmasına rağmen, ortaya huzur veren ve samimi bir alan çıkar.

MANZARA Pencerenin önünde oluşturacağınız bir oturma yeri yemek yaparken ara vermeniz için mükemmel olabilir. Mutfağınızın bu köşesini yastıklarla daha da çekici hale getirebilirsiniz. Hatta altına kapaklı bir depolama alanı oluşturabilir ya da çekmeceler yerleştirebilirsiniz.

RAHAT BİR KÖŞE Minderli banklar hem yerden tasarruf edeceğiniz hem de şık bir tercih. Bu oturma ünitesi yaratmaya çalıştığınız samimi ortama uyum sağlar ve rahattır. Üzerine koyacağınız yastıklar ve altına yerleştireceğiniz radyatör ile bu köşe bankları her mevsimin vazgeçilmez konforu olacaktır.

KONFORLU BİR YEMEK Ada ünitesinin kenarına monte edilen bar, yemek odasını kullanmak istemeyen ya da mutfağında masa koymak için yeri olmayanlar için pratik bir seçenek. Adanın üzerindeki tezgâhı kullanırken oturacağınız bar sandalyeleri yemek yerken oturmak için konforlu değil diye düşünenler için normal masa yüksekliğinde bu tip bir bar monte ettirmek akıllıca olur.

Mutfak tekstilleri, Blanc Mariclo.

HAZIRLAYAN SEVDA BARANDIR SUNGURTEKİN