Dantellerle neler yapabilirsiniz?

Bir zamanların modası olan, geçtiğimiz dönemde sandıklara kaldıran danteller yeniden gün yüzüne çıkıyor ve dekorasyondaki yerlerini alıyor. Ancak bu kez anneanne ve annelerimizin kullandığı klasik alanlar yerine danteller evin farklı köşelerinde, farklı uygulama şekilleriyle karşımıza çıkıyor.

Siz de elinizdeki eski ya da yeni her türlü danteli değerlendirirken farklı olmayı, ilginç fikirlerle dantellerinizi sergilemeyi düşünebilirsiniz. İşte size ilhan verecek birkaç fikir… 
– El emeği, göz nuru dantel işlerinizi bir araya getirerek bir masa örtüsü ya da şık bir runner hazırlayabilirsiniz. Boyut ve işlemelerin farklı olması düzenlemenizi çok daha hoş kılabilir.
– Sade cam bardak ya da kavanoz şeklindeki mumluklarınızı dantelle sararak çok daha zarif bir hale getirebilir, evinizin her köşesine bu ince detayı ekleyebilirsiniz.
– Sevdiğinize hediye edeceğiniz paketi hazırlarken dantel kullanmaya ne dersiniz ? Paket kağıdının üzerini dantelle kaplayarak hediyenizi çok daha göz alıcı bir şekilde sunabilirsiniz.
– Danteller özellikle yemek ve sohbetlerin yapıldığı keyifli sofralara çok yakışıyor. Danteli masa ya da sandalye üzerinde yaratıcılığınızı konuşturarak çok farklı stillerde kullanmanız mümkün. Yeterince dantel kumaşınız varsa sandalyelerin baş kısımlarına geçirebileceğiniz şekilde kılıflar hazırlayabilirsiniz.
– Çatal, bıçak düzenlemesini yaparken dantellerle yapacağınız minik bir kurdele de şık bir detay olabilir.
– Sofranız için hazırlayacağınız orta süsünde ayaklı tabak kullandıysanız kenarlarına dantel yapıştırarak çok daha estetik bir sofra süsü elde edebilirsiniz.

Fotoğraflar sırasıyla: United with love, How to set a table, Style me pretty, Elizabeth anne designs, Style me pretty, Inspirationivitt, Clay to naust in love stories