Çürümek üzere olan karavanı aldılar, eve çevirdiler: İşte son hali

Son güncelleme:

Nathan ve Christian Axness çifti, çocuklarıyla beraber ABD’de bir karavanda yaşıyorlar. Zemini çürüyen 400 metrekarelik bir karavanı adeta bir mobil eve dönüştürdüler. Karavanın öncesi ve sonrası fotoğraflarını paylaştılar.

Christian Axness, Business Insider’da yer alan haberde “400 metrekarelik bir karavanın içini boşalttım ve dört kişilik ailem için tam zamanlı bir ev haline getirdim. Karavanı satın aldığımızda indirimdeydi çünkü zemini çürüyordu. Kendimiz yeniledik.

Üç yatak, bir tam banyo, bir yarım banyo ve bir oturma alanı bulunan karavanın her santimini kullanıyoruz” diyor.

Çürümek üzere olan karavanı aldılar, eve çevirdiler: İşte son hali

Axness, 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri çevresinde karavan seyahatine çıktıklarını ve karavanın bir yaşam biçimi haline geldiğini söylüyor. Karavana taşınma fikri ise ilk olarak konut kredisi ve faturaları ödemekte zorlanınca akıllarına gelmiş.

Axness, “2014’te eşim ve ben Florida’daki evimizin ipotek ödemelerinde zorlanıyorduk, maaşlarımızın ailemizin aylık giderlerini karşılamıyordu. Tam bir yıl boyunca sıkı bir bütçeye bağlı kaldık ve birçok yarı zamanlı işte çalıştık, bu da 60.000 doların üzerinde borcumuzu ödememizi sağladı. Ev dışındaki her şeyi ödedikten sonra daha uygun fiyatlı yaşam seçeneklerini araştırmaya başladık” diyor.

Aile 2019’da ev gibi kullanılabilecek 400 metrekarelik alana sahip bir karavan satın almış.

“Bu odaya beyaz pencere uygulamaları da ekledik.”

Axness, “Tam istediğimiz karavanı bulduk, ancak bir sorun vardı: Döşemesinin yaklaşık %20’si tamamen çürümüştü. Bunu bildiğimiz için teklifimizi düşük tuttuk ve döşemeyi kendimiz onarmaya karar verdik. Karavanı satın aldıktan kısa bir süre sonra işe koyulduk ve yeni evimizin içini tamamen boşalttık” diyor.

Mobil eve dönen karavanın önceki ve sonraki fotoğrafları ise şöyle;

Çürümek üzere olan karavanı aldılar, eve çevirdiler: İşte son hali

Karavanın içindeki koltuk çıkartılmış, yerine çocuklar için katlı yatak konulmuş. Şimdi karavanda 2 yatak odası ve 2 banyo var.

Mutfağa çok sayıda raf eklenmiş.

Aile döşemeleri ve eski mobilyaları yenileriyle değiştirmiş.  Axness “İç mekana sıcak bir his vermek için desenli kilimler serdik. Alanı aydınlatmak için dolapları zımparaladık ve boyadık; krom donanımı değiştirdi, koyu kahverengi mobilyaları daha güzelleriyle değiştirdik” diyor. 

“Aydınlatma armatürleri ve pencere pervazları gibi küçük dokunuşlar, dar alanlarda büyük fark yaratır.”

Karavanın içi şimdi bir ev gibi görünüyor. 

Karavan dekorasyonu ve karavanlı tatilde dikkat edilecekler

Öncesi sonrası: Karavanın muhteşem değişimi