Çiçeksiz kalmayın!

Yaz gelirken evinizi çiçeklerle renklendirin.

Vintage stildeki renkli vazoları yemek masanızın üzerinde bir sergi misali sıralayın ve en sevdiğiniz güllerle içlerini süsleyin.

Overbeck And Friends.

Taze leylaklar ile yaratıcı vazo düzenlemesini nasıl yapacaksınız?
1 Bu mevsim mis kokulu leylaklar mor, pembe veya beyaz çiçekleriyle dikkat çekiyor. Biz sunum için mor renkli leylak dallarını tercih ettik.
2 Çiçek dallarını çapraz geçecek şekilde bir araya getirin. Bu işlemi yaparken çiçek buketini devamlı çevirin. Buketi oluştururken formuna dikkat edin. Bu uygulama sayesinde dengeleyebilirsiniz. Unutmayın, çiçek her yönden eşit bir yükseltiye sahip olmalıdır.
3 Leylak, bir çeşit çalı bitkisidir. Bunun için uzun dalları vardır. Dal bölgesinde oluşan yaprakları temizleyin. Ardından uzun sapları dikkatlice kesin. Buket boyunu vazonuzun yüksekliğiyle ayarlayın. Bu işlem için keskin bitki makası kullanın ve bitki dallarına zarar vermemeye özen gösterin.
4 Bahar tasarımımız için yeşil lime kullandık ama siz yeşil elma da kullanabilirsiniz. Vazo ince ve dar olduğu için küçük boyutta olanlarını tercih ettik. Kullanacağınız meyvenin sert kabuklu ve dayanıklı olmasına dikkat edin.
5 Meyveleri vazo içindeki suya yerleştirin. Son aşamada leylak buketini, meyvelerin tam ortasına denk gelecek şekilde vazoya yerleştirin.