Çiçeklerle zenginlik

Kır çiçekleri ya da son derece basit çiçek buketlerinizi küçük dokunuşlarla daha zengin gösterebilirsiniz.

1. Farklı düzenlemeler yapın: Farklı çiçekleri bir arada kullanmak her zaman daha zengin bir görünüm yaratır. Düzenlemelerin içine meyve ve sebze ekleyerek daha da özel bir görünüm yakalayabilirsiniz.
2. Vazoya önem verin:
Özel bir vazo kullanarak düzenlemenin etkisini artırabilirsiniz. En sade çiçek bile güzel bir vazonun içinde çok şık görünür.
3. Sadece çiçek kısmını kullanın:
Buketin tamamı yerine sadece çiçeğin taç kısmını kullanarak şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bir kabın içine su doldurun ve bırakın içinde yüzsünler.
4. Renkli bardakları kullanın:
Küçük çiçekleri örneğin kır çiçeklerini renkli bardakların içine yerleştirin. Birkaç bardağı bir arada kullanarak tahmininizden daha etkili bir görünüm yakalayabilirsiniz.
5. Yaprakları değerlendirin: Çiçekçiler buketlerini yapraklarla süsleyip zenginleştirirler. Bu kuralı unutmayın. Yaptığınız buketlerde bol bol yaprağa yer verin. Oldukça şık durduğuna şahit olacaksınız. Vazonun içine yaprakları yerleştirerek çiçek saplarını da saklayabilirsiniz.
6. Sukulent ekleyin: Bu güzel bitkiler düzenlemelerinizi güzelleştirmek için harika bir yoldur.
7. İkili buketler yapın: Aynı renklerdeki çiçekleri bir arada kullanarak iki farklı buket yapın ve onları aynı vazoda sergileyin. İki buketin renklerinin birbirini tamamlamasına özen gösterin.
8. Doğru sıralama yapın:
Buketinizi yaparken ilk önce çiçeklerin saplarını çapraz gelecek şekilde yerleştirin. Tüm çiçekleri yerleştirdikten sonra etrafına yeşillikler koyun. Yeşillikler buketin daha büyük görünmesini ve yükselmesini sağlayacaktır.
9. Oran oyunu yapın:
Uzun boylu ağzı geniş bir vazo kullanın. Çiçekleri yerleştirdikten sonra biraz dışarıya doğru çekerek yükseltin. Dışarı sarkan çiçekler daha güzel bir etki bırakır. Bunu en güzel ayçiçeğinde uygulayabilirsiniz.