Çiçeklerin kış hali

Bold floraller, koyu renk kartelasında çarpıcı kontrastlarla evde iddialı ve büyüleyen bir atmosfer yaratıyorlar. Çiçeklerden gelen feminen enerji ise onları zamansız ve zarif kılıyor.

Koyu renkli floralleri nasıl kullanmalı?
Koyu tonlardaki floraller kendi içinde yeterince iddialı olduğu için genellikle tek tip malzemelerle kombinlenmeli. Özellikle patineli ahşap mobilyalar ya da koyu renk cevizler bu tema için ideal malzemeler.
Desenler içinde bulunan tonlardan birisini seçerek duvarları aynı tonda boyayabilirsiniz. Örneğin kahve tonlardaki floral desenli bir perdeye vizon ya da gül kurusu renkte bir boya ile ideal bir fon oluşturabilirsiniz.
Karışık bir görüntü olmasını istemiyorsanız her şeyi floral kullanmak yerine yalnızca belli şeyleri bu temaya uyarlayın. Örneğin sadece döşemeler, sadece perdeler ya da aksesuarlar gibi…
Kahve-kırmızı gibi renk kartelasında ardarda gelen ya da birbirini tonlayan renkleri bir arada kullanarak mekana daha sofistike bir görünüm katabilirsiniz. Floral desenler bu tonlamada çok daha etkileyici bir hal alır.
İndigo bir süredir modası geçmeyen renklerden. Hiç kuşkusuz floral desenlerle birleşince yatak odasında aynı anda hem dingin hem de zarif bir görünüm yaratabiliyor.
İşin ABC’si… Etkiyi ikiye katlayın, formlarla da oynayın!
Koklayın… Çiçeklerin enerjisini kokularla içeriye taşıyın!
Feminen bir görünümden hoşlanıyorsanız kırmızı ya da pembe tonlarındaki İngiliz gülleriyle de bold floral temasını evinize uyarlayabilirsiniz. Pembe tonlar daha soft bir görünüm elde etmenizi sağlar.
Detaylar ekleyin! Halihazırdaki berjerin önüne koyu tonlarda çiçekli bir berjer ekleyerek hızlı etki elde edebilirsiniz.
Sofrada… Çiçek formları baskı desenli aksesuarlarla sofranıza yansıtın!
Mevsim kombini lacivert&hardal… Sarının özellikle hardal tonu sezonun yine en gözde tonlarından. Lacivert bir fonda özellikle yatak odasında maskülen bir görünüm elde etmek için ideal!
Dönüştürün! Bold floral temasını koyu renk çıkartmalarla hali hazırdaki mobilya ve aksesuarlar üzerine uygulayabilirsiniz.
Zamansızlar… Eski oyma koltuklar koyu renkli floral eğilimi için birebir. En yakın döşemeci eve yeni bir soluk katmak için imdadınıza yetişebilir.
Tekstillerde… Koyu renk floral desenli yastıklarla hızlı etki elde edebilirsiniz.

 Fotoğraflar: Mywallpaper,  www.designersguild.com