Chesterfield ile 4 stil

Klasik bir chesterfield kanepe kaç değişik stilde kullanılabilir diye düşündük ve ilk aklımıza gelen dört stili, sadece beş ürün ve ufak aksesuarları değiştirerek uyguladık.

Boho-chic karışım
Karıştırmaktan korkmayın Eskinin bitpazarı mantığından yola çıkarak günümüze adapte edilen boho-chic tarzı, bu tip bir chesterfield kanepeye çok yakışıyor. Stilde desen ve renk sınırı olmasa da, siz uyuma dikkat ederek ne fazla geometrik desenlerle retroya, ne de çiçeklilerle İngiliz stiline kaymayın.
Harmony sandalye, Deman kelebek askılık, Bilgili Mobilya. Sarı komodin, sarı şamdan, renkli mumluklar, Tepe Home. Ahşap el boyama orta sehpa, çerçeveler, Küçük Beyaz Ev. Abajur, bulut yastık, nakışlı yastıklar, yapay buket, Le Petit Masion. Seramik şamdanlar, çiçekli örtü, Zara Home. Utopia patchwork halı, kelebek, Home Sweet Home. Sepet, kabartma cam aydınlatmalar, İkea. Patchwork tığ işi battaniye, Dank. Tığ işi yastık, Koçtaş.

Renkli retro
Çizgilerle oynayın Retronun vazgeçilmez desenleri zikzak, puantiye ve geometri bu kanepe ile oldukça uyumlu. Bu yüzden fazla zaman harcamanıza da gerek yok. Birkaç yastık, lake ağırlıklı aksesuarlar ve elbette dönemi yansıtan ayak formlu mobilyalarla dekorasyonu tamamlayın.
Butterfly koltuk, Mudo Concept. Kemeny puf, Maxxdepo. İskandinav halı, My Home Halı. Poster tablo, Dank. Yapraklı yastık, perde, Crate&Barrel. Sarı zigzag yastıklar, Koçtaş. Seramik fincanlar, lake tepsi seti, Habitat. Ekose battaniye, sarı örtü, English Home. Sarkıt lamba, düğme süs, renkli ve desenli mumlar, sepet, İkea.

Klasik feminen
İlham alın! Klasik bir chesterfield kanepeyi feminen dekorasyon stiline adapte ederken kanepenin renklerinden ilham alın. Buradaki gibi parlak bir turuncuysa, seçeceğiniz yastıklarda da bu rengi mutlaka kullanın. Ancak sehpa ve halı seçimleriniz daha natürel ve açık tonlarda olsun. Böylece salonda tüm dikkati kanepeye çekebilirsiniz.
Meşe orta ve yan sehpalar, taşlı çerçeveler, Tepe Home. Elişi tablo, kasada çiçekler, Home Sweet Home. Simli cam vazo, Crate&Barrel. Pembe polar örtü, pembe nakışlı yastık, iri çiçekli yastık, ayaklı cam kaseler, kalp süs, English Home. Ekose battaniye, çiçekli ve yeşil yastıklar, Zara Home. Abajur ve ayağı, tül perde, Koçtaş. Aşiyan halı, My Home Halı. Üç boyutlu ev anahtarlık, Küçük Beyaz Ev.


Endüstriyel vintage

Az ve öz olun Aslında oldukça erkeksi olan endüstriyel stilde yuvarlak hatlı bir kanepe olur mu derseniz, cevabımız evet. Ancak kanepenin yansıttığı hafif feminen lezzeti dengelemek için sallanan bir deri koltuk, ahşap ama yuvarlak formlu aksesuarlar, yumuşak dokulu yastık ve örtüler kullanın.
Diaw sallanan sandalye, Dicknes kahve sehpası (üçlü set), Chap lambader, Fernando tabure, Mudo Concept. Patchwork deri halı, My Home Halı. Duvar saati, Tepe Home. Yeşil yastık, keten yastıklar, etnik yastık, kasa, H&M Home. Perde, tahta süsler, ahşap şamdan, fener, yün battaniye, Crate&Barrel. Bakır tepsi, Dank.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR AHMET GÜL/PTS YAPIM ASİSTANI EDA GÜRE, NEW SOFİSTİKE CHESTERFIELD KANEPE, 3A MOBİLYA.