Çerçeve aynı, etki farklı!

Çerçevelerinizden sıkıldığınızda çözüm basit: biraz boya, çıkartma ya da kumaşla onlara yepyeni bir görünüm kazandırabilir, duvarların havasını tek bir hareketle değiştirebilirsiniz.

Kolaj Aslında rastgele seçilen objeleri çerçevelerle bir araya getirerek bir kolaj yaratabilirsiniz. Örneğin çerçeveleriniz vintage stildeyse eski saat, çan, patineli dekoratif aynaları aralara serpiştirerek duvarda sıradışı bir aranjman yaratabilirsiniz.
Büyük boyutlar Aynı ebat ve şekildeki çerçeveleri simetrik bir biçimde yan yana ya da alt alta koyarak çerçevelerin dengeli bir biçimde ve şık bir kompozisyonda görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun içinse oldukça yüksek tavanlı bir duvar alanına ihtiyacınız var.
Sıradışı fon Çok koyu renkli bir duvar kağıdı ya da ahşap bir panelde çerçeveleri vurgulayabilirsiniz.
Raflarda Çerçevelerinizi illaki duvara asmak durumunda değilsiniz. Bir rafta asmadan üst üste ya da yan yana sergileyebilirsiniz. Çerçevelerin bu durumda ya aynı boyda olmaları gerekiyor ya da en az üç ya da daha fazla ebatta dengeli bir kompozisyon oluşturacak şekilde yerleştirilmeleri…
Küçük mucizeler Çok küçük ebatta çerçeveleri etkileyici bir biçimde sergilemek için çok sayıda çerçeveye ihtiyacınız olacaktır. Bu tarz bir sergileme yöntemi özellikle fotoğraflar için çok ideal.

ÇIKARTMALARLA
Halihazırdaki çerçevelerin cam kısımlarına çıkartma yapıştırarak etkiyi tümden değiştirebilirsiniz. Dilerseniz yapışanlı çıkartmaların renklerine uyacak bir biçimde çerçevelerin renklerini de değiştirebilirsiniz.
Kanepe, sehpa, Bilgili Mobilya. Çıkartmalar, www.dorekatalog.com.tr. Çerçeveler, tepsi, İkea. Kuş, kuş evi, throw, Mudo Concept. Ahşap kase, hasır tabak ve yastıklar, Boyner Evde. Bardak, Tantitoni. Sürahi, Lav.

BOYAYLA
Çerçevelerin renklerini değiştirebilir, içlerine çeşitli şablonlarla dilediğiniz desenlerde motifler yapabilirsiniz.
Tüm boya renkleri, Filli Boya. Şablon olarak kullanılan kalıplar,duvarda asılı hasır tabak, turuncu yastık, tepsi, dekoratif köpek, metalkutular, mavi fincan, throw, sarı vazo, İkea. Yastıklar, dokulu bardak,Mudo Concept.

KUMAŞLA
Yeni tablolar satın almak yerine çerçevelerin içlerini değiştirerek de duvarda desen oyunları yaratabilirsiniz. Farklı desendeki kumaşlar bunun için ideal!
Kumaşlar, Erol Kumaşçılık ve www.dekorluk.com. Yuvarlak desenli kumaş olarak kullanılan kurulama bezi, Boyner Evde. Siyah-beyaz geometrik yastıklar, Mudo Concept. Pembe çizgili yastık, test lamba, Bilgili Mobilya. Çizgili throw, İkea. Hasır tabak, Boyner Evde.


HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR ASİSTAN HANDE USLU