Çatı katında hobi keyfi

Siz de IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız [email protected] adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

Çalışma alanı
Ev sahibesinin kitapları için kapaklı birkitaplık düşünülürken, ahşap boyama için gerekli malzemelere kolaycaulaşabileceği açık depolamalar tercih edildi. Odada kullanılan birçokmobilya, alanı verimli kullanmak için tekerlekli seçildi.

İkea İç Mimarı Ece Aşçı, önce ev sahibi Beyhan Yılmaz ile görüştü. Ev sahibesi Beyhan Hanım, ahşap boyama ve örgü örme gibi hobilerini gerçekleştirebilmek ve evin günlük koşuşturmasından biraz izole olabilmek için evinin çatı katını hobi odasına dönüştürmek istiyordu. İlk önce oda Jotun tarafından boyandı. Odanın ışığı daha fazla alan sol tarafı çalışma alanı, çatı eğiminin fazlalaştığı sağ kısım ise dinlenme alanı olarak tasarlandı. Çalışma alanının hareketliliğini dengelemek için sohbet ve dinlenme alanı daha yalın bir çizgide düzenlendi.

Pano
Masanın arkasındaki alana notlar için mantar pano ve aksesuarları koymak için kutular yerleştirildi. Vaggis mantar pano, Förhöja kutu.

Kanepe
Yatılı misafirleri de ağırlayabilmek için yatak olabilen bir kanepe kullanıldı. Ikea PS Lövas kanepe.

Oturma köşesi
Tekli koltuk ve hasır puf ile bir oturma köşesi de planlandı. Nolmyra tekli koltuk, Alseda hasır puf.

Depolama çözümü
Depolama ünitesinin içine ev sahibesinin hobilerini gerçekleştirirken kullandığı malzemeler konuldu. Hyllis depolama ünitesi.

HAZIRLAYAN Günseli Büyüksağiş, FOTO⁄ĞRAFLAR İbrahim Özbunar