Capcanlı renk paletiyle evler güneş açıyor

Turuncudan sarıya uzanan güneş tonları ve buna eşlik eden çocuksu pembeler, neon yeşiller, mavi ve kırmızı nüanslar…

RENKLİ MODERNLER

Sapsarı bir kanepeyi salonun ortasına yerleştirmek zor belki, ama bu yıl dekorasyonda oklar cesur olmayı gösteriyor. Parlak renkler ve sezonun popüler deseni ananası farklı biçimde buluşturan bu yaşam alanı, sınır tanımayanlar için…

Klippan ikili kanepe, Kvistbor sepetli sehpa, LIixhult metal dolap, Sommar 2018 pembe ve sarı yastık kılıfları, beyaz uzun vazo, pembe saksı, pembe çerçeve, yapay çiçekler, Ikea. Bird kuşlu tablo, Camilla turuncu peluş yastık, Mudo Concept. Piculet sarı, turuncu ve yeşil desenli yastıklar, Persan. Turuncu ve sarı mumlar, H&M Home. Turuncu abajur, pembe drapeli yastık, Koçtaş. Otantik kilim, Bonvagon. Kesme cam kase, Porland. Rasch Barbara Becker Home Passion VI koleksiyonu ananslı duvar kağıdı, HannaHome. Su bazlı iç cephe paleti, gün batımı duvar boyası, DYO. Hercai bahar çiçeklerinden dağınık orta çiçeği Buse Ekinci tasarımı, cicektasarimokulu.com.

STİL HARMANLARI

Vintage detaylarla öne çıkan klasik formlu bir konsolu gelin bu defa neon renkler, ananas ve buna eşlik eden yılın da favorisi tropikal desenlerle kullanın. Klasik formların popüler akımlarla yarattığı tezat, yaşam alanlarına farklı bir dinamizm kazandırır.

Ava eskitme beyaz konsol, Mudo Concept. Mia tığ örgü puf, çiçekli kilim, Bonvagon. Flamingo ve ananas ledli duvar aplikleri, flamingolar kanvas tablo, Koçtaş. Sarı seramik fincan ve kaseler, H&M Home. Mercan vazo, Paşabaheçe. Turuncu lake çerçeve, Zara Home. Silhouette porselen şamdanlar, Porland. Tradaster turuncu yastık, yapay çiçekler, mumlar, Ikea.

 

 

 

GÜN BATIMINDAN AZ ÖNCE

Gün batımının koyu kızıldan açık turuncuya kayan ton geçişleri insan psikolojisi üzerinde fazlasıyla samimi ve sıcak etkiler bırakır. Uzun sohbetler, ılık akşamüstü keyfi hep bu kızıllıkta yaşanmaz mı zaten? Öyleyse bir dizi sandalyeyi tıpkı bir bank gibi kullanıp üzerini bolca minderle süsleyerek bu lezzette bir köşe yaratabilirsiniz.

Malarö katlanabilir sandalye, Lalleröd tekerlekli metal sehpa, Vigdis tarçın rengi minder kılıf, pembe saksı, Ikea. Piculet tropik çiçekli saten yastık, Persan. Plain sarı keten yastık: 59,95 TL., Aleda etnik yastık, Atina saçaklı yastık, Alita seramik tabure, Mudo Concept. Turuncu lake çerçeve, turuncu jüt kenarlı yastık, Zara Home. Palmiye kanvas tablo, Koçtaş. Yapraklı opal vazo, Tribe seramik kupa, İznik yastık, Paşabahçe. Lino etnik sepetler, Morocco porselen kupa, çiçekli masa örtüsü, Porland. Mozaik tilki ayna, otantik kilim, Bonvagon. Su bazlı iç cephe paleti, gün batımı duvar boyası, DYO.

 

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ YAPIM ASİSTANI İBRAHİM GEZER/ALİ TEPEYURT