Çalışırken içiniz açılsın

Yaşam alanlarının vazgeçilmez rengi beyaz, çalışma odalarında aydınlık ve huzurlu bir atmosfer yaratır. Ama kullanırken ölçülü olmakta fayda var.

Saflığı ve sakinliği ile beyaz her stilde dekorasyona kolayca adapte edilebilen, her odaya uygun baz renklerinden biri. Pek çok tonu bulunan beyazı çalışma alanlarında kullanırken ışık ve mobilya dengesine dikkat edin. Çünkü beyaza uzun süre bakıldığında gözü yorar, uyuşukluk hissi yaratır ve monotonlaştırır.

glubdubs.com,

Doğallığa vurgu yapın
Çalışma odanızda masif ahşapların açık tonluları, doğal yeşiller ve toprak renkleriyle oldukça natürel ve gözü yormayan bir atmosfer yaratabilirsiniz. Özellikle modern kır evi stilinde ya da İskandinav tarzı bir evde deneyebilirsiniz.
Eğer vintage ya da daha salaş, shabby chic veya bit pazarı gibi karmaşık bir stiliniz varsa eskitme, beyaz patine cilalı ürünler kullanın ve olabildiğince yalın bırakın. Çünkü stilin kalabalığı çalışma ortamında gözü yorabilir. Pencerelerdeyse soft renkli ham dokumalar ışığı yumuşatarak odayı ferahlatır.

Ev-ofis şıklığı
Evden çalışan biriyseniz depolama sorununu daha çok ev atmosferine uygun, dekoratif seçeneklerle çözün. Böylece salon ya da oturma odasında oluşturduğunuz çalışma köşesi gözü rahatsız etmeyecektir. Küçük dekoratif kutu ve çekmeceler, dosyalar için işlevsel yan sehpalar veya çalışırken rahat oturmak için sırtınıza destek veren sosis yastıklar… Hepsi alanı süslerken işlevsellik de kazandırır.


Beyaz entegrasyon

Çalışmak için sadece yatak odasında bir bölüm ayırabiliyorsanız gardıropla entegre, modüler bir sistem en doğrusu. Böylece çalışmadığınızda kapatarak gizleyebilir ve duvarı yekpare örten yalın ve net bir yüzey kazanarak, küçük alanda karmaşayı önlersiniz.

riverdale.nl, Ikea, alvhemmakleri.se