California’daki 9.3 milyon dolarlık akıllı prefabrik ev çok şık

Son güncelleme:

İnşaat teknolojisi şirketi Veev’in Silikon Vadisi prefabrik evi 9,3 milyon dolara satışa sunuldu. Beş yatak odası ve yedi banyosu olan yaklaşık 500 metrekarelik akıllı evin içine bir göz atın.

Silikon Vadisi’nin emlak piyasasına giren en yeni evlerden biri olan Palo Alto, California’daki 993 Los Robles Ave bölgedeki diğer lüks evler gibi görünüyor.

Stanford Üniversitesi ve Googleplex gibi önemli noktalara araçla 15 dakika uzaklıkta olan bu akıllı ev, klasik lüks evlerdeki tüm imkanları bünyesinde barındırıyor. 993 Los Robles evi, prefabrik bir ev. Evin bazı bölümleri bir fabrikada saha dışında inşa edildi.

Zillow’a göre, inşaat teknolojisi şirketi Veev, şu anda 100 günden biraz fazla bir süredir piyasada olan 933 Los Robles evinin arkasındaki beyin. Veev’in kurucu ortağı ve CRO’su Dafna Akiva, Insider’a verdiği bir röportajda, “Modüler yapımız bir ürün olarak ev yaklaşımını benimsiyor ve her şeyi inşa edebilecek [panelize] bir sistem tasarladık.” diyor.

Prefabrik evlerin inşa yönteminin geleneksel inşaatla karşılaştırıldığında genellikle daha fazla zaman, maliyet, atık ve iş gücü açısından verimli olduğu düşünülüyor.

Veev’in tam prefabrik yapı sistemi, bir evin duvarlarını elektrik, sıhhi tesisat, aydınlatma ve sensörlerle bütünleştirerek kendi fabrikasının içinde oluşturabiliyor. Bu sistem şirketin geleneksel inşaattan dört kat daha hızlı bir ev inşa etmesini sağlıyor.

AKILLI PREFABRİK EV

  • Evde beş yatak odası, yedi banyo ve iki arabalık bir garaj var.
  • Mutfak garajın hemen yanında ve yemek ile oturma odasına açılıyor.
  • Bu katta asansör, aydınlatma alanı ve küçük bir banyo bulunuyor.
  • Ebeveyn banyolu üç yatak odası ve gömme dolaplı ve banyolu ana yatak odası yine bu evde yerini almış durumda.
  • Alt katta banyolu son yatak odası, aile odası, sinema odası yer alıyor.
  • Banyo, spor salonu, çamaşır odası ve mekanik oda da alt katta bulunuyor.
  • Evde herhangi bir ışık düğmesi yok. Bunun yerine, ışıklar ve sıcaklık gibi olanaklar bir telefon aracılığıyla veya evin duvarlarına yerleştirilmiş dokunmatik paneller kullanılarak kontrol edilebiliyor.
  • Gelecekteki ev sahiplerinin kendi yüzme havuzlarını istemeleri durumunda bahçede bir tane havuz alanı da yer alıyor.

İşte akıllı evden kareler…

Konteyner ev nasıl yaptırılır? Konteyner evde mutlaka olması gerekenler