Buzdan yapılan büyüleyici otel! İsveç’teki Icehotel, 2023 için hazırlandı

Son güncelleme:

İsveç’teki buzdan otel, 500 ton buz ve 10 olimpik yüzme havuzunun kar ve buzundan yapıldı. Yirmi dört sanatçı, Icehotel 33 için 12 süit ve Icehotel 365 için bir kalıcı süit tasarladı. 1989’dan beri Icehotel 33, Kuzey Kutup Dairesi’nin 125 mil kuzeyinde, Torne Nehri’nin yanında, Jukkasjarvi köyünde yer alıyor.

2022/2023 için İsveç’teki Icehotel resmi olarak hizmete açıldı. Muhteşem buz heykelleriyle dolu otel, her yıl tekrar tekrar inşa ediliyor.

Genel klasmanda 33. olan bu yılki Icehotel’in inşaatı, dünyanın dört bir yanından 24 sanatçının haftalarca 12 benzersiz süiti ve yıl boyu açık olan Icehotel 365’te bir deluxe süiti özenle hazırlamasını sağladı.

Pırıl pırıl bir kubbe, video oyunundan ilham alan heykeller ve devasa mantarlar, alana oyulmuş güzel buz kreasyonları katarak renklendirdi.

Yukarıdaki görselde, ‘başka bir iglo içinde bir eskimo evinin korumasının keyfini çıkarabileceğiniz’ ‘Kapalı Alan’ süiti gösterilmektedir.

Dünyanın dört bir yanından yirmi dört sanatçı, Icehotel 33 için 12 benzersiz süiti özenle hazırlamak için haftalar harcadı. Yukarıdaki ‘The Mushroom’ süiti.

Video oyunu maratonları temalı bir alan olan “Yüksek Puan” süitine göz atın ve “daha basit bir çağın nostaljisine dalmak için bir oyun odası” bulacaksınız.

Merkezinde stilize bir çiçek bulunan tören salonunun samimi kutlamalar için yeni tasarımı (üstte)

Natsuki Saito ve Shingo Saito imzalı ¿Garden¿ süit, dev bir çiçek motifiyle süslenmiştir.

Sanatçılar kreasyonlarını, 500 tonluk devasa bir buz ve 10 olimpik yüzme havuzunu¿ değerinde ‘güzel’ ¿ kar ve buz karışımı kullanarak şekillendirdiler. Resimde ‘Home Nature’ süiti gösterilmektedir

Yukarıda, 1920’ler ve 30’ların Bauhaus tasarım hareketinden ilham alan bir alan olan Bauh-ice süit yer almaktadır.

Bauh-ice süit, konukları zamanda geriye gitmeye ve geometrik şekiller, yuvarlak mobilyalar, hatlar ve şeritler deneyimi yaşamaya davet ediyor.

Mushroom süiti, Jurassic boyutlarda bir orman gibi görünen mantarlarla dolu bir orman yaratmak için yola çıktı.