Butik adreslerle kişiselleşin

Dekorasyonun da butik halleri var. Tasarım ürünler, yeniden kazanılan konsept mağazalar ve bir hobiye yönelik yaratılmış dükkanlar… İşte bunlardan birkaçı…

Zoodesignstudio Etiler, İstanbul Tel: (542) 541 33 55.
Özlem Barış tarafından kurulan butik adreste, su bazlı özelliğe sahip kanserojen madde içermeyen duvar kağıtları,  kanvas ve akrilik tablolar, neşeli bir şarkının nakaratı gibi duran abajurlar, hayatın konforlu halini vaat eden yastıklar,  salına salına iştah açan masa örtüleri ve kalpleri uçuşturan perdeler kişiye özel olarak tasarlanıyor.

www.zoodesignstudio.comZeytin Vs. Alaçatı, İzmir. Tel: (232) 716 67 35.

Zeytin vs. kendini bir ‘’yerel duyarlılıklar’’ dükkanı olarak adlandırıyor. Zeytinden yola çıkarak Ege’nin ve Anadolu’nun  bu değerini birçok gıda ve kozmetik eşyasında meraklılarıyla buluşturuyor.


Atölye 11 Karaköy, İstanbul. Tel: (212) 272 67 61.

Burcu ve Levent Çipiloğlu çiftinin Karaköy’deki dükkanları rafine zevkleri ağırlıyor. Aralık 2011’de açılan mağazada Atölye 11 tasarım ekibi tarafından tasarlanmış koltuk, puf, sehpa, etejer, tablo, aksesuar, aydınlatma ürünleri,  mücevher kutuları, ipek ve kadife yastıklar, altın-gümüş ve yarı değerli takılar, fularlar ve şapkalar var.

Alaçatı Art&Crafts Alaçatı, İzmir. Tel: (232) 716 02 46.
Serap Yurdaer’in 2004’te kurduğu Alaçatı Art&Crafts, bir hobi olarak başlanan seramiğin daha sonra iş olarak  evrilmesiyle devam etmiş. Farklı form ve işlevlere yönelik tasarlanan Serap Yurdaer seramikleri mutfak ve sofralara  geleleneksel kültürün, doğal ve tasarım çizgileri getiriyor.