Burcunuza göre yatak odanızın dekorasyonu nasıl olmalı?

Son güncelleme:

Evi dekore ederken her ne kadar öncelikli mekanlar hep oturma odası ve mutfak olsa da, günlük rutinlerimizin kalitesini belirleyen yatak odası kritik bir öneme sahip. Yatak odası dekorasyonunda neye ihtiyacımız olduğuna bu kez Zodyak ışık tutuyor!

KOÇ BURCU

dfs.co.uk

STİL SAHİBİ BİR YATAK BAŞLIĞI

Zodyağın gösterişi seven ve ilk izlenimi her zaman güçlü bir biçimde yaratmak isteyen burcu koçlar için yatak odalarında olmazsa olmaz görkemli bir yatak başıdır. Yatak başının olduğu duvarda çarpıcı bir dekorasyon ya da büyük, çarpıcı renkte bir yatak başlığı tam da onların aradığı şeydir.

BOĞA BURCU

Jotun.

KONFORLU BİR YATAK

Çok çalışmayı çok seven boğaların iyi dinlenmeye ihtiyaçları vardır. Kat kat battaniyeler, örtüler, yumuşacık nevresimler, pufidik yastıklar tam da rahatına ve zevkine düşkün boğaların ihtiyacı olan şey. Ayrıca mutfak ve yemeye olan merakı da bilinen boğalar için bir yatak sehpası yatak odasında olmazsa olmazlar arasında.

İKİZLER BURCU

dfs.co.uk

GENİŞ PENCERELER, EFİL EFİL PERDELER

Kapalı mekanda neredeyse klostrofobi yaşayan ikizler burcu karanlık ve kasvetli ortamlarda olmaktan hoşlanmaz. Aydınlık duvarlar, gün ışığını engellemeyen uçuş uçuş tüller, sıcak ton ve davetkar desenlerde iç açıcı perdeler tam da aradıkları şeydir. Olabildiğince gün ışığını içeri alan boydan boya camlar da onlara yatak odalarında çok iyi gelecektir. Yenilikten hoşlanan ikizlere, sık sık perde ve tülleri değiştirmelerini tavsiye edebiliriz.

YENGEÇ BURCU

Ikea.

CANLI BİTKİLER

Evden çıkma konusunda Zodyak kuşağının en isteksiz burcu olan yengeçler tam bir ev kuşudur diyebiliriz. Bu sebeple doğayı evlerine dahil etmeleri çok önemli. Her zaman pozitif bir enerji için havayı temizleyen canlı bitkiler yatak odalarında çok iyi hissetmelerini sağlayacaktır.

ASLAN BURCU

İDDİALI BİR AYNA

Yönetici gezegenleri güneşin kendisi olduğu için oldukça güçlü bir benlik algısı ve egosu olan aslanların, kendilerini uzun uzun seyredebilecekleri bir ayna edinmeleri çok isabetli olur. Büyük aynalar içerdeki ışık salınımını da maksimum düzeye çıkaracağından aslanlar için davetkar bir ortam yaratır.

BAŞAK BURCU

DÜZEN, BİRAZ DAHA DÜZEN!

Temizlik ve düzen konusunda en takıntılı burç olan başak burcu için depolama üniteleri büyük önem taşır. Ruh hallerinin iyi olabilmesi yatak odalarının düzenli, tertipli olmasına bağlıdır. Çekmece içi düzenleyiciler, askılar, bol miktarda çekmece ayırıcıları, depolama aksesuarları onların tam da aradığı parçalar.

TERAZİ BURCU

KİŞİSEL DOKUNUŞLAR

Yöneticisi Venüs gezegeni olduğundan doğuştan bir estetik anlayışa sahiptirler. Yaratıcılıkları yüksek olan teraziler her zaman bu yeteneklerini yatak odalarında sergilemek ister. Koyu renklerde objeler, hikayesi olan aksesuarlar onların yatak odalarında her daim bulunmalıdır. Bu sayede kendilerini huzurlu ve iyi hissederler.

AKREP BURCU

YUMUŞAK VE UZUN TÜYLÜ BİR HALI

Yeniden doğuşu simgeleyen Plüton yönetimindeki akrepler için yatak odasında konfor çok önemlidir. Kendini yenileyebilmek için uyku odasında her zaman rahat hissetmek ister. Halılar bir mekana sıcaklık ve davetkarlık kazandırır. Olabildiğince büyük ve uzun tüylü halılar ise akrep burçlarının aradıkları konforu yaratmalarında yardımcı olacaktır.

YAY BURCU

Bella Maison.

SANATSAL TABLOLAR VE OBJELER

Kendini ifade etmeye olan ihtiyaçları ile bilinen yayların yaratıcılıkları da çok güçlüdür. Seyahat etmeyi, farklı kültürlere dokunmayı seven özgür yaylar için yatak odası duvarlarında mutlaka tablolar, yaratıcı panolar olmalıdır.

OĞLAK BURCU

Vintage görünümlü masif makyaj masası, KilimMobilya.

LÜKS MOBILYALAR

Gösteriş ve lüksü seven oğlak için statüko ve bunu göstermek önemlidir. Sahip olmayı sever. Antika komodinler, klasik giysi dolapları kendilerini iyi hissetmelerini sağlar. Muhtemelen çok sayıda eşyaları olacağı için yatak odalarının ve mobilyalarının büyük olması gerekir.

KOVA BURCU

Cilizia masa lambası, decopela.com

İDDİALI BİR AYDINLATMA

Uranüs tarafından yönetilen kova burçları kendilerini özgün şekillerde ifade etmek isterler. Uranüs gezegen olarak elektrik ve teknolojiyi temsil ettiğinden sıra dışı bir avize, fonksiyonel bir okuma lambası, tasarım değeri yüksek bir abajur onların tam da aradığı parçalar olabilir. Tıpkı terazi ve ikizlerde olduğu gibi onlar da değişkendir, bu sebeple ruh hallerine uyum sağlayacak renk değiştiren bir ambiyans aydınlatması iyi bir fikirdir.

BALIK BURCU

AYAK UCUNDA BİR PUF YA DA BİR BERJER

Neptün yönetimindeki balık burçları hayallere dalmayı çok sever. Bu sebeple yatak odalarında rahatlıkla uzanabilecekleri bir uzanma koltuğu, puflu bir koltuk onlar için çok ideal olacaktır.

Burçlara göre yatak odasında bulunması gereken eşyalar