Burası benim köşem

Evin biraz kuytu ama aydınlık bir köşesini kendinize ayırırken ihtiyaç listenizin başında rahat bir koltuk, birkaç doğal ve yaratıcı detay olsun yeter.

DİNGİN DUVARLAR
Duvarı olabildiğince rahatlatıcı renklerle boyayın. Biz Düfa su bazlı iç cephe renklerinden 6410Filiz/Spring’in içine bir miktar 3850 Kiremit/ Tile ekleyerek rengi sıcaklaştırdık.

TEK KANAT FARKI
Gün ışığını engellememek için ince keten, poplin veya pamuklu tül perdeler kullanın ve mümkünse herzamankinin aksine tek kanat olarak asın.

ÇİÇEKLERE YER AÇIN
Dergilikli yan sehpa tüm ihtiyacınızı karşılayarak alan kazandırır. Sehpada çiçeklere her zaman yer açın. Mutluluğun rengi pembe güller, karanfil ve gerberaları çam dalları ve biraz kokina ile kullanmak moodunuzu yükseltir.

STİLİN RUHUNU YAKALAYIN
Koltuğunuz ekstra yumuşak minderli olsun. Bunu kaz tüyü yastıklarla destekleyerek tam bir “koltuğa gömül” etkisi yaratın. Yeşil, pembe ve bej üçlüsünün desteklediği atmosferi altın ışıltılı bir kaç aksesuar, sıcak ahşap tonlarıyla tamamlayarak dinlenmeye davet edilen bir köşe yaratın.

RAHATLATICI YEŞİLLER: Karizma tekerlekli berjer, Tepe Home. Read Me sehpa, Mudo Concept. Geometrik kilim, Koçtaş. Çizgili yastık, yeşil oymalı çerçeve, Linens. Keten perde, cam vazo/ayak, sim nakışlı yastık kılıfı, simli triko örtü, altın çerçeveler, Zara Home. Beyaz çiçekli mumluklar/vazolar, Boyner Evde. Seramik ev mumluk, Euroflora. Seramik fincan, Paşabahçe. Ayna, Koçtaş.

HUZUR VEREN AHŞAP
Duvarları açık ve ferahlatıcı renklerde boyamanın yanı sıra yine açık tonlarda ahşap dokusu veren duvar kağıtlarıyla da huzurlu bir etki yaratabilirsiniz.
Ahşap görünümlü Graham Brown duvar kağıdı, Koçtaş.

RENKLERLE ISININ
Kişisel alanınızda kimi zaman daha coşkulu ve dinamik hissetmek istiyorsanız bunu tekstil ve aksesuarlarda renk kullanarak yapabilirsiniz. Bu stili de koyu bordo, kırmızı ve sarı kullanarak sıcaklık hissi de kazandırdık.

ZARİF RETRO KONFORU
Arne Jacobsen’nin 1958 tasarımı Egg Chair’den ilham alan bu koltuk oldukça konforlu ve rahat bir tasarım. Bunu ince ayaklı sehpalarla tamamlayarak kendinize özgü bu köşede rahatlayabilirsiniz.

YARATICI YEŞİLLER
Kesme çiçekleri vazolarda sergileyebileceğiniz gibi minik kaktüsleri küçük fırın kapları ve fincanlara dikerek de kullanabilirsiniz. Biraz hacim kazandırmak ve ayın temasını yaratmak için kokina ve çam ağacı dallarıyla kombinleyin.

FERAHLATICI DETAYLAR: Bubble berjer, sarı sehpa, gri sehpa, denim yastık, triko örtü, saksıda kaktüsler, Mudo Concept. Mavi yastık, metal çerçeve, Linens. Terrarium, mug, Paşabahçe. Akrilik kilim, ikat perde, beyaz çerçeve, çoklu çerçeve, Koçtaş. Metal çerçeve, beyaz çerçeve, Zara Home. Mumluk, Porland. Borrby fener, Ikea. Nar, Boyner Evde. Çam ağacı, kokina dalları, Euroflora.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR PTS/AHMET GÜL YAPIM ASİSTANI KÜBRA DOĞAN