Bulutlar evinize geldi!

Yumuşak geçişler ve soft renkler ile yaza hazırlık zamanı. Dekorasyonunuza sanatsal spreylerinizle imzanızı atın.

MALZEMELER Keten yastık kılıfı • Keten Amerikan servis • Kumaş boyası • Sprey kutusu • Su

HAZIRLIK AŞAMASI Yastıklarınızda ve servislerinizde uygulamak istediğiniz renkleri belirleyin. Uygulayacağınız ilk  renkten bir parça sprey kutusuna ekleyin. Oluşturmak istediğiniz rengin daha soft tonlarda olmasını istiyorsanız  sprey kutusuna rengin açılması için biraz beyaz ilave edin. Şişenizi su ile doldurun ve iyice çalkalayın. Oluşturduğunuz rengin tonunu kontrol etmek için boş bir kumaş parçasında deneme yapın. Renginiz koyu ise  beyaz miktarını bir parça daha artırabilirsiniz. Her renk uygulamasında bu işlemleri tekrarlayın.

UYGULAMA AŞAMASI Spreylemeyi yaparken kumaşınızı sabit bir zemine yerleştirin. Şişenizi kumaşınıza dik ve  kumaşa yaklaşık 10 cm uzaklıkta tutarak uygulamanızı yapın. Kumaşınızda bulut etkisi yaratmak için boyamanızı  yaparken bazı uygulamalarda kutuyu biraz daha uzaklaştırın. Su uygulama daha doğal bulutlar elde etmenizi sağlayacaktır. Spreyleme işleminiz bittikten sonra kumaşlarınızı kurutun.

ALTERNATİF ÖNERİ Uygulamalarınızda tek renk yerine birden fazla renk uygulaması yaparak dekorasyonunuzu  daha renkli hale getirebilirsiniz.

HAZIRLAYAN VE FOTOĞRAFLAR TUBA YÜKSEL