perde
perde

Bu iki ürünün farkı ne?

Baktığınızda ne kadar da aynı gözüküyorlar değil mi? Tıpkı onlar gibi aynı gibi duran pek çok ürün aslında ne kadar da farklı.

Kısa perde: Kısa perdelerin boyu genellikle 160 cm ve altında olur. Çoğunlukla mutfak, banyo ve çocuk odalarında kullanım alanı bulurlar.

Uzun perde: Uzun perdelerin daha resmi bir havası vardır. Boyu 300 cm civarındadır ve genellikle asıldığında yere değer.

CLF AMPUL İLE LED AMPUL FARKI

Solda, CLF ampul: CLF ampuller, yaygın, enerji tasarruflu, ucuzdur. Ancak ömürleri LED ampuller kadar uzun değildir.

Sağda, LED ampul: LED ampul, CLF’ten daha pahalı bir aydınlatma armatürü. Ancak LED’in ömrü 13-22 yıl arasında, CLF’nin ise 7-10 yıl.

KARAF İLE SÜRAHİNİN FARKI

Solda, Karaf: Karaf ağzı geniştir ve tutma yeri yoktur. Genellikle su ve şarap servisi için kullanılır. Ancak siz karafı vazo olarak da kullanabilirsiniz.

Sağda, Sürahi: Sürahi tutacağı vardır. Ağız kısmı inceltilmiştir. Böylece içindeki sıvıyı kolayca servis edebilirsiniz. Her türlü içecek için kullanabilirsiniz.

KARAF NEDİR? NE İÇİN KULLANILIR?

STOR PERDE İLE JALUZİ FARKI

Solda, Stor: Stor ahşap, kumaş ve benzer materyallerden yapılmış bir kanal içinde hareket ederek açılıp kapanan perde sistemidir.

Sağda, Jaluzi: Jaluzi içeriden görülmeksizin dışarıyı görmeyi sağlayan, şerit biçiminde levhalardan yapılmış bir tür pencere kapama düzenidir.