Bu iki ürünün farkı ne?

perde
perde

Baktığınızda ne kadar da aynı gözüküyorlar değil mi? Tıpkı onlar gibi aynı gibi duran pek çok ürün aslında ne kadar da farklı.

Kısa perde: Kısa perdelerin boyu genellikle 160 cm ve altında olur. Çoğunlukla mutfak, banyo ve çocuk odalarında kullanım alanı bulurlar.

Uzun perde: Uzun perdelerin daha resmi bir havası vardır. Boyu 300 cm civarındadır ve genellikle asıldığında yere değer.

CLF AMPUL İLE LED AMPUL FARKI *

Solda, CLF ampul: CLF ampuller, yaygın, enerji tasarruflu, ucuzdur. Ancak ömürleri LED ampuller kadar uzun değildir.

Sağda, LED ampul: LED ampul, CLF’ten daha pahalı bir aydınlatma armatürü. Ancak LED’in ömrü 13-22 yıl arasında, CLF’nin ise 7-10 yıl.

KARAF İLE SÜRAHİNİN FARKI *

Solda, Karaf: Karaf ağzı geniştir ve tutma yeri yoktur. Genellikle su ve şarap servisi için kullanılır. Ancak siz karafı vazo olarak da kullanabilirsiniz.

Sağda, Sürahi: Sürahi tutacağı vardır. Ağız kısmı inceltilmiştir. Böylece içindeki sıvıyı kolayca servis edebilirsiniz. Her türlü içecek için kullanabilirsiniz.

KARAF NEDİR? NE İÇİN KULLANILIR?

STOR PERDE İLE JALUZİ FARKI *

Solda, Stor: Stor ahşap, kumaş ve benzer materyallerden yapılmış bir kanal içinde hareket ederek açılıp kapanan perde sistemidir.

Sağda, Jaluzi: Jaluzi içeriden görülmeksizin dışarıyı görmeyi sağlayan, şerit biçiminde levhalardan yapılmış bir tür pencere kapama düzenidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editör’ün seçimi

Bir eve dair her şey