Bu evin her köşesi yaratıcılık kokuyor!

Begart markasının yaratıcısı Begüm Akdoğanlar Teşvikiye’deki evinde ofis, showroom ve ev yaşantısını bir araya getirmiş.

Dolapdere’deki bir eskiciden alınan koltuklar tamamen soyularak siyah kadife kumaşla kaplanmış ve neon ahşap boyası ile boyanarak yeniden hayat bulmuş. Ibride tepsiler ise duvarı süslüyor.

Begüm Akdoğanlar 2.5 yıl önce taşındığı Teşvikiye’deki evinde kendi için hem bir yaşam alanı, hem ofis, hem de showroom yapmış. Bu daireyi tercih etmesinin bir nedeni de ailesinin de aynı apartmanda yaşamasıymış. Salon ve odaların duvarlarında şampanya rengi kullanılmış. Salonun girişindeki duvar ise gri renge boyanmış. Begüm Hanım evini “benim tasarım mabedim” diye tanımlıyor: “Koleksiyonumu oluşturduğum, huzur bulduğum, günün stresini attığım, rahatladığım alanlardan oluşuyor evim. İşi ile çok iç içe yaşayan biriyim. Ağırlıklı olarak salonda çalışıyorum çünkü ana ilham kaynaklarımı burada topluyorum. Benim mood board’um yaşadığım yer!”
Evde ayrıca bir giyinme odası ve yatak odası da bulunuyor. Giyinme odası ağırlıklı olarak dolaplardan oluşuyor. Ayrıca salondaki koltukların takımı olan bir koltukta bu alanda kendine yer bulmuş.
Yatak odasında da giyinme odasındaki dolapları tamamlayan dolaplar yer alıyor. Bu dolaplar özel olarak yaptırılmış. Odada Japon yatak tercih edilmiş. Halıya bir tek bu odada yer verilmiş ve el örgüsü bir halı seçilmiş.

Evde vintage parçalara sık sık rastlıyoruz. Singer dikiş makinesi de bunlardan biri, makinenin ayağı sehpa olarak kullanılıyor, gövdesi ise salonun başka bir alanında kendine yer bulmuş. Salonda bir okuma köşesi de oluşturulmuş. Ayrıca Begüm Hanım’ın tasarladığı çantalar da bu mekanı süslüyor.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR