Bu evde rahatlık ön planda

Ayşe-Özkan Ova’nın Antalya’daki evleri rahatlık üzerine kurgulanmış. Fonksiyonel olmayan eşyalara bu evde yer yok.

Antalya’da Ayşe-Özkan Ova çiftinin evindeyiz. Genç çift bu eve 2012 yılında taşınmış. Eve girdiklerinde aldıkları güzel enerji bu evi almalarındaki en büyük etkenlerden biri olmuş. Taşındıklarında evin içi hayli harap durumdaymış. Mutfak ve banyolar tamamen kırılarak yenilenmiş. Evdeki tüm kapı ve pencereler değiştirilmiş. Sadece eski ahşap parkeler olduğu gibi bırakılmış. Onun dışında hemen hemen her şey yenilenmiş. 170 metrekarelik bu evde pembe hariç hemen hemen her renk kendine yer bulmuş: “Mobilyalarda tercihimiz beyaz ve yeşil tonlarından yana oldu. Kışın kırmızıyı da çok severim. Aksesuarlarda ise hemen her türlü rengi kullanırım, beyaz fonda her türlü renk kendini gösteriyor zaten.”Genç çift evin dekorasyonu ile kendileri ilgilenmiş. Dekorasyonu yaparken de rahatlığı ön planda tutmuşlar. Fonksiyonel olmayan hiçbir eşyaya evlerinde yer vermemişler.

Çalışma masası Ikea’dan alınmış. Kütüphane Kaymaz Mobilya’ya yaptırılmış. Yeşil küçük dolabı Ayşe Hanım boyamış. İçinde ahşap boyama malzemelerini saklıyor. Duvardaki tablolar yurtdışı seyahatlerinde alınmış.

Antrede de keyifli bir alan yaratılmış. Dresuar Mudo Concept. Saat bir aile dostlarının hediyesi. Abajur Tepe Home’dan. Duvardaki nazarlık bir zamanlar Kapadokya’da yaşayan bir aile dostlarının ev hediyesi. Ayna Zara Home. Avizeler ise Antalya’daki Avize Dünyası’ndan alınmış.

Mutfak mobilyaları Ferdi Kaymaz Mobilya’ya yaptırılmış. Terek’in boyaması Ayşe Hanım tarafından yapılmış. Ahşap tezgah Ikea’dan.

Selim Efe’nin odasındaki mobilyalar Caplonbaa’dan. Yatak örtüsünü anneannesi yapmış. Duvardaki tablolar ise Selim Efe’nin bebeklik kıyafetleri.

Banyoda renklerin uyumlu olmasına dikkat etmişler. Ebeveyn banyosunu beyaz yapmışlar. Ayna ve aplikler Antalya’daki Alameti Farika adlı mağazadan alınmış. Lavabo Mosaic Center’dan.

Yatak odasında ağırlıklı olarak beyaz tercih edilmiş. Yatak Yataş, komodinler Ikea’dan alınmış. Abajur başlıkları Ikea, ayakları ise Zara Home’dan.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR