Bu ev onun hayal dünyası

Tuba Yüksel’in Trabzon’daki evi, sevimli bir masal evini andırıyor.

Koltukların üzerini rengarenk yastıklar süslüyor. Tığ işi battaniyelerde salonun bir köşesinde soğuk kış akşamlarında kullanılmak üzere birsepete konulmuş. Koltuklar ndesign’dan alınmış.

Tuba Yüksel, eşi Emre ve minik kızı Elis ile birlikte Trabzon’da yaşıyor. Biz de bu ay onun her şeyiyle kendi imzasını taşıyan evine konuk olduk. Bu ev sanki sonu mutlu biten bir masaldan kareler yansıtıyor bize. Koyu renkler ile bütünleşen pastel  tonlar, minik çerçeveler, tığ işi ürünler… Hepsi bir uyum içinde birbirini bütünlüyor. Özellikle de Elis’in odası adeta bir masal  perisinin odasını andırıyor. Yüksel Ailesi bu evlerine 2010 yılında taşınmış. Evi seçerken manzaralı, ferah, aydınlık ve kullanışlı  olması onlar için önemli kriterler olmuş. Henüz inşaat aşamasındayken aldıkları evlerinin duvar renklerini, zeminini  ve dolaplarını yapım sürecinde birlikte belirlemiş çift. Bu yüzden de eve taşındıktan sonra evlerinde bir değişiklik yapmak  durumunda kalmamışlar. Sadece ekstra depolama alanları eklemişler. Evin genelinde dekorasyon tarzı olarak bir vintage  esintisi var. Ancak Tuba Hanım, çok sevdiği bu tarzı birebir uygulamak yerine kendi zevkine göre belli parçaları da eklemiş:  “Evimin dekorasyonunda yaptığım ürünleri ve renkli objeleri kullanmak beni mutlu ediyor.” Evin duvarlarında odaların ferah  ve aydınlık olması için açık renge yönelmişler. Ayrıca genç çift için rahatlık ön planda olduğundan koyu renkte kullanışlı  büyük kanepeleri tercih etmişler. Koltukların üzerinde renkli ve dekoratif yastıklar kullanarak rahatlık hissini daha da pekiştirmiş ev sahibi.

Tabaklar ve küçük objelerin sergilendiği vitrinin dekorasyonu yan tarafına asılan içinde çiçekli kumaşların yer aldığı çerçevelerle tamamlanmış.
Mutfaktaki terek, Tuba Hanım’ın ev sevdiği eşya. Kızıyla birlikte yemek hazırlamak en büyük hobisi olan ev sahibi vaktinin çoğunu mutfakta geçirdiği için çalışma alanının geniş olmasına özen göstermiş.
Elis’in odasının bir köşesinde annesi ona ilginç bir oyun alanı oluşturmuş. Bu alana sevimli bir kafe kurmuş. Burası Elis’in Cafesi. Elis burada birbirinden lezzetli pastalar yaparak vakit geçiriyormuş.
Elis’in odasında eş yaların bir çoğu İkea’dan alınmış. Duvarları Tuğba Hanım’ın yaptığı kanaviçeler süslüyor.
HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR TUBA YÜKSEL